X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Szczygieł: za każdym razem widzę w lustrze kogoś innego

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 13:36
- Nigdy nie wiem, kogo zobaczę w lustrze, choć za każdym razem jestem ja - mówi słynny reportażysta, autor poczytnych książek i czechofil, jak sam się przedstawia.
Audio
  • Co ciekawi Mariusza Szczygła (Twarzą w twarz/Jedynka)
Mariusz Szczygieł
Mariusz SzczygiełFoto: Andrzej Bołdaniuk/PR

Ale dla niego to nie jest jakaś zła cecha. Jego zdaniem, jak ktoś już wszystko wie o sobie tak, że nie da się zaskoczyć, to trochę tak, jakby trochę skończył życie. Mariusz Szczygieł uważa, że to coś fajnego, jak odkrywa się siebie i świat na nowo.

Autor opowiada o swojej najnowszej książce "Nie ma". Opisał w niej historie różnych ludzi z różnych krajów, którzy cierpieli na brak czegoś. I mówi też o niektórych swych bohaterach. Np. o kobiecie, która spisywała sukcesy i porażki w programie Excel. - I to już wiedziałem, że to jest bohaterka, kroś kto wie, czy nie główna do mojej książki "Nie ma" - mówi. Rozmowy z bohaterami autor zbierał przez dziewięć lat, robiąc w tym czasie inne rzeczy również, choć samą książkę pisał przez dziewięć miesięcy.

Jak to możliwe, że Mariusz Szczygieł pisze coś jadąc na rowerze? Co było pretekstem do napisania książki "Nie ma"? Czego nauczył się od bohaterów książki? Co spowodowało, że zakochał się w swoim ojcu? O czym dyskutuje ze znajomymi na Instagramie? Czy da się zaprzyjaźnić z bohaterami reportaży?

Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Po drugiej stronie lustra" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Mariusz Szczygieł (pisarz, reportażysta, Czechofil)

Data emisji: 25.02.2019

Godzina emisji: 23.05

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Bajka o Rašce" - Ota Pavel inaczej o sporcie

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 15:43
- O sporcie głównie piszą entuzjaści dla entuzjastów. Ta książka natomiast to opowieści o ludziach, bardzo uniwersalne, ponieważ traktują o zmaganiu się z samym sobą, o upadku i zwycięstwie - mówi Mariusz Szczygieł o zbiorze reportaży Oty Pavla "Bajka o Rašce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Książkę o Hepnarowej powinien przeczytać każdy, kto ma dziecko"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 14:29
- Mimo krótkiego życia, sformułowała ona następujące zdanie: "Jestem bogiem swojego prawa do zemsty". Co też wydarzyło się w życiu tej młodej osoby, że w wieku 22 lat chciała się zemścić na społeczeństwie bez względu na konsekwencje? - docieka w radiowej Jedynce Mariusz Szczygieł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Szczygieł: bicie się o sukces jest poniżające

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 13:00
- Nigdy nie musiałem bić się o sukces. Jest to dla mnie wręcz poniżające. Jestem reporterem od 1986 roku, a nigdy nie wysłałem żadnego reportażu na konkurs, jeśli dostałem jakieś nagrody, to ktoś mnie gdzieś zauważył - mówi reportażysta i pisarz.
rozwiń zwiń