X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Zanussi: czułem, że robienie filmów jest tym, co chcę robić w życiu

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 13:00
Krzysztof Zanussi został laureatem Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2019 za osiągnięcia życia. Nagrodę wręczyła reżyserowi Maja Komorowska mówiąc, że uszczęśliwa ją fakt, że nagroda "przyleciała" właśnie do niego. 
Audio
  • Rozmowa z Krzysztofem Zanussim (Po drugiej stronie lustra/Jedynka)
Krzysztof Zanussi
Krzysztof ZanussiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Z otrzymaniem tego typu nagrody wiążą się słodko-gorzkie uczucia - mówi Krzysztof Zanussi. Artysta podkreśla, że nagroda z jednej strony budzi radość i satysfakcję, a z drugiej przywołuje lęk, że nastąpił kres jego twórczości.

Reżyser wspomina w radiowej Jedynce, że miał kłopot studiując w szkole filmowej, gdyż jak sam mówi - chciał wykazać się językiem "nowej fali", który nie został pozytywnie odebrany przez wykładowców. - Wykładowcy byli przekonani, że powinni nauczać kina akademickiego, a ja przyszedłem do nich z kamerą, którą kręci się "z ręki". Chciano ze mnie zrobić przykład, gdzie nie warto oddawać się amatorszczyźnie - mówi twórca filmowy. Wyrzucono go za to ze szkoły, a później przyjęto ponownie.- Patrzę teraz na to jak na próbę, jaką musiałem przejść. Czułem, że robienie filmów jest tym, co chcę robić w życiu - dodaje.

Co do życia Krzysztofa Zanussiego wniosło spotkanie z papieżem Janem Pawłem II? Co reżyser sądzi o współczesnej sztuce i kiedy bywa zdenerwowany? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Po drugiej stronie lustra" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadziła: Anna Stempniak

Gość: Krzysztof Zanussi (reżyser)

Data emisji: 26.03.2019

Godzina emisji: 23.20

K.A/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Müldner-Nieckowski studiował medycynę by być lepszym poetą

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 15:33
Nie lubi, żeby go nazywać człowiekiem renesansu. Ale ma tak wiele umiejętności, że można go porównać z Leonardo da Vinci. Robił doktorat z medycyny, ale habilitację z językoznawstwa. I przekonuje, że żeby móc dobrze pisać, trzeba czytać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Jeżewska lubi kryminały

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 14:39
Joanna Jeżewska czyta na radiowej Jedynce kryminał Jędrzeja Pasierskiego "Roztopy". Kolejnych odcinków lektury można posłuchać od poniedziałku do piątku koło godz. 11.40. - Ten tekst podoba mi się. Ja w ogóle lubię kryminały - opowiada. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Pilipiuk: z Wędrowyczem faktycznie mi się udało

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 13:13
- Wydaje mi się, że literatura współczesna nie zaspokaja pewnych potrzeb. Główny nurt polskiej literatury uciekł w jakieś eksperymenty, może ciekawe dla krytyków, ale niestrawne dla zwykłego czytelnika – powiedział w audycji pisarz Andrzej Pilipiuk pytany o to, dlaczego literatura fantastyczna jest tak popularna również wśród trzydziesto- i czterdziestolatków.
rozwiń zwiń