X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Kobuszewski – zmarnowany polski Charlie Chaplin

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 23:08
Tak nazwała zmarłego w sobotę (28.09) aktora Agnieszka Osiecka. Jan Kobuszewski wcielał się w role majstrów, szoferaków i kombinatorów, a zaczynał w Teatrze Narodowym u Kazimierza Dejmka. Pomimo ogromnej popularności pozostał niezwykle skromnym i bardzo rodzinnym człowiekiem.
Audio
  • Jan Kobuszewski - zmarnowany polski Chaplin (Po drugiej stronie lustra/Jedynka)
Jan Kobuszewski podczas benefisu w Teatrze Kwadrat na jego cześć z okazji 55-lecia pracy scenicznej (2011 r.)
Jan Kobuszewski podczas benefisu w Teatrze Kwadrat na jego cześć z okazji 55-lecia pracy scenicznej (2011 r.)Foto: PAP/Tomasz Gzell

Kobuszewski Jan pap 1200x660.jpg
Jan Kobuszewski - odchodzą najwięksi

Roman Dziewoński wspomina swoje pierwsze spotkanie z Janem Kobuszewskim. - Razem z Wiesławem Michnikowskim nieźle rozrabiali - mówi gość Jedynki. Ze względu na duży wzrost jego nauczyciel (i nauczyciel Wiesława Gołasa) Aleksander Zelwerowicz powiedział, że Jan Kobuszewski jest pociągłego wzrostu. Mało kto wie, że Kobuszewski dwa razy zdawał do szkoły aktorskiej, bo za pierwszym razem nie został przyjęty. I oprócz Edwarda Dziewońskiego (ojca Romana) był jedynym, który wystąpił we wszystkich kabaretach Dudek. Roman Dziewoński zaznacza, że o Janie Kobuszewskim nie można mówić inaczej, jak z uśmiechem na ustach.

Magdalena Zawadzka podkreśla, że Jan Kobuszewski, oprócz tego, że był wspaniałym aktorem, był jeszcze człowiekiem niesłychanie kulturalnym. - Fantastycznie wychowanym, z wielką klasą, który miał poczucie humory, nie tylko generalnie, ale i na własny temat i w jego wykonaniu nawet teksty, które wykraczały poza savoir vivre, a grał dziwaków, łobuzów, prostaków z takim nieprawdopodobnym wdziękiem, że przestawało to mieć znamiona tego brutalnego chamstwa - mówi aktorka.

Teresa Lipowska zwraca uwagę, że Jan Kobuszewski był człowiekiem, który nigdy nikomu nie odmawiał. - Był ogromnie uczynny, z ogromnym taktem, takiej starej daty, jeśli chodzi o sposób bycia - wspomina aktorka.

W audycji również archiwalne nagrania rozmów Anny Retmaniak z Janem Kobuszewskim.

Jak Jan Kobuszewski trafił do kabaretu Dudek? Czy chętnie uczył się ról na pamięć? W jakim sporcie był zakochany? Posłuchaj całej audycji, okraszonej piosenkami w wykonaniu Jana Kobuszewskiego oraz skeczem zagranym wspólnie z Andrzejem Kopiczyńskim.

***

Tytuł audycji: "Po drugiej stronie lustra"

Prowadziła: Małgorzata Raducha

Gość: Roman Dziewoński

Data emisji: 30.09.2019

Godzina emisji: 23.08

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Kobuszewski: Wszystko zawdzięczam kobietom

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 12:00
Znakomity aktor, który świętuje 55 lat pracy scenicznej, tylko w Jedynce zdradza, że wielbi kobiety oraz to, jakie lubi dostawać prezenty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakończył się XI Festiwal Filmowy "Niepokorni Niezłomni Wyklęci"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 16:29
Gala Zamknięcia XI Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci odbyła się 29 września w Gdyni. W tym roku w Konkursie Głównym zaprezentowano 30 filmów. Najważniejszą nagrodę, czyli "Złoty Opornik" zdobył film  "Paszporty Paragwaju", a "Platynowy Opornik" za całokształt twórczości otrzymał Lech Majewski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Arystokrata satyry". Politycy, artyści i dziennikarze wspominają Jana Kobuszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 21:11
- Odszedł Pan Jan Kobuszewski. Jakiś ciepły promyk zgasł - napisał w sobotę na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Jan Kobuszewski, wybitny aktor teatralny i filmowy, komik, reżyser, wykonawca skeczy i piosenek zmarł w sobotę rano. 
rozwiń zwiń