Robert Gonera: tworzymy momenty historyczne

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 13:40
- Traktuję plan zdjęciowy i kontakty w dziedzinie filmu jako największy uniwersytet na świecie. To taka syntetyczna sztuka, która niesie ze sobą technologię, filozofię, literaturę i wiele innych dziedzin - mówi Robert Gonera. Z naszym gościem rozmawiamy także o pokonywaniu życiowych trudności i osiągnięciu spokoju.
Audio
  • Wywiad z Robertem Gonerą (Jedynka/ Po drugiej stronie lustra)
Robert Gonera
Robert GoneraFoto: PAP/Stach Leszczyński

Robert Gonera debiutował na deskach teatru w musicalu "Skrzypek na dachu". Grał w filmach, m.in. w słynnym "Długu" Krzysztofa Krauzego. Pojawił się w wielu polskich serialach, m.in. w "M jak miłość" i "Koronie królów". Wystąpił również w teledysku do hitu "Długość dźwięku samotności" zespołu Myslovitz.

- Większość mojego prywatnego czasu poświęciłem aktorstwu, ale także filmowi, scenariuszom filmowym, scenarzystom - opowiada Robert Gonera.

Filmy istotnymi głosami

Aktor zdradza, że nabyte doświadczenie nauczyło go rozmawiać poważnie i na bieżąco. - Tytuły filmów świadczą o tym, że były dość istotnymi głosami w różnych czasach historycznych. Chodzi o podstawową świadomość, że to my tworzymy momenty historyczne naszą relacją z przeszłością i naszą wizją przyszłości. Wydaje się, że dzisiaj wymaga to dużo większej odwagi niż kiedyś - słyszymy.

Poradził sobie z problemami

Robert Gonera w przeszłości miał kłopoty z alkoholem, ale na szczęście wyszedł z nich. - Jestem dzisiaj osobą niepijącą, samotną, nienależącą do żadnej partii, z bardzo jasnym sposobem myślenia połączonym z wrodzonym poczuciem humoru, którego może nie widać w moich rolach, ponieważ byłem obsadzany raczej w poważniejszych tematach - twierdzi.

Co znajduje się "Po drugiej stronie lustra" Roberta Gonery? Czym zaowocowało spotkanie z Andrzejem Wajdą? Co Robert Gonera ma wspólnego ze "Skrzypkiem na dachu"? Jak został aktorem?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Po drugiej stronie lustra"

Prowadziła: Anna Stempniak

Gość: Robert Gonera (aktor)

Data emisji: 21.10.2019

Godzina emisji: 23.08

DS

Zobacz więcej na temat: Anna Stempniak FILM KULTURA

Czytaj także

Orły 2019. Artur Cichmiński: "Zimna wojna" hegemonem tegorocznych nagród

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 22:00
W czwartek odbyło się uroczyste wręczenie nominacji do polskich nagród filmowych Orły 2019. Nagrodę za osiągnięcia życia otrzyma w tym roku reżyser, scenarzysta, producent i pedagog Krzysztof Zanussi. Pozostałych laureatów poznamy podczas gali 25 marca.
rozwiń zwiń