"Widział dalej i głębiej". Wspomnienie Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 10:00
Ksiądz Prymas Stefan Wyszyński zostanie beatyfikowany 7 czerwca bieżącego roku. Z tej okazji  przypominamy czasy, w których żył i pełnił swoją funkcję, gdy będąc z konieczności politykiem, stał się Mężem Stanu. 
Audio
  • Wspomnienie Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego (Po drugiej stronie lustra/Jedynka)
Kardynał Stefan Wyszyński
Kardynał Stefan WyszyńskiFoto: nac.gov.pl

- Prymas Stefan Wyszyński wielokrotnie mówił, że po Bogu i Matce Bożej największą jego miłością jest Ojczyzna. Dodawał też, że o Kościół tak bardzo się nie boi, bo Kościół ma obietnicę, że będzie do końca świata, a Polska takiej obietnicy nie ma - mówi w Programie 1 Polskiego Radia ksiądz biskup Michał Janocha, profesor Uniwersytetu Warszawskiego.


Czytaj więcej
wyszyński pap 1200 2.jpg
Prymas Tysiąclecia. Zobacz serwis specjalny

Rozmówca Katarzyny Jankowskiej podkreśla, że "dzięki wykształceniu, ale i niezależnie od wykształcenia, poprzez patriotyczną historię rodziny z jakiej pochodził i poprzez jakiś osobisty charyzmat, który miał, Prymas był człowiekiem zdecydowanie wyrastającym ponad swoją epokę". - Człowiekiem, który widział dalej i głębiej. Wizjonerem - mówi ksiądz biskup Janocha.

Stefan Kardynał Wyszyński>>>

W audycji - z wykorzystaniem materiałów archiwalnych - pokazując rolę Prymasa w budowaniu i obronie wolności, przywołaliśmy wspomnienia świadków historii oraz słowa św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Wieczór z Jedynką z cyklu "Po drugiej stronie lustra"

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Gość: ksiądz biskup Michał Janocha (profesor Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 03.02.2020

Godzina emisji: 23.08

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zło dobrem zwyciężaj" - o bł. ks. Jerzym Popiełuszce

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 09:38
W 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki wspomnieliśmy życie i działalność kapelana warszawskiej Solidarności, którego słynne Msze Święte za Ojczyznę krzepiły serca wielu Polaków. Atakowany przez władze PRL-u, nie przerwał swojej aktywności patriotycznej, 19 października 1984 roku został uprowadzony i zamordowany przez funkcjonariuszy MSW. 
rozwiń zwiń