"Czułość jest spoiwem związku". Przypominamy rozmowę z Zuzanną Celmer

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 23:09
Psycholog, psychoterapeutka, autorka wielu bestsellerów na temat związków Zuzanna Celmer zmarła 1 marca br. Miała 80 lat. W audycji "Po drugiej stronie lustra" przypomnieliśmy fragmenty archiwalnej rozmowy z ekspertką.
Audio
  • "Potrzebne są minimum cztery przytulenia" - wspominamy Zuzannę Celmer (Po drugiej stronie lustra/Jedynka)
Zuzanna Celmer
Zuzanna CelmerFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Zuzanna Celmer często występowała w Polskim Radiu, mówiąc o tym, czym jest miłość i bliskość i jak się jej nauczyć. "Potrzebne są minimum cztery przytulenia w ciągu dnia. Po prostu, żeby potwierdzić, że jesteśmy razem, że jesteśmy dla siebie ważni. Czułość jest spoiwem związku. To jest podstawa, te drobne czułe gesty" - mówiła w audycji "Po drugiej stronie lustra" w 2018 roku. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Zuzanna Celemer była psychologiem, psychoterapeutą, licencjonowanym terapeutą małżeńskim. Ukończyła m.in. gender studies na Uniwersytecie Warszawskim, studium podyplomowe filozofii i etyki na Wydziale Filozofii UW, studia medycyny chińskiej, dwustopniowy kurs Programowania Neurolingwistycznego, roczne studium tzw. Pracy z Procesem. Odbyła wiele staży zawodowych. Uczestniczyła w wielu warsztatach w zakresie pracy ze snami i pracy z ciałem.

Świadczyła pomoc w rozwiązywaniu różnorodnych problemów życiowych. Prowadziła treningi interpersonalne, wykłady i warsztaty, a także seminaria szkoleniowe dla firm i szkolenia dla bezrobotnych. Współpracowała z różnymi czasopismami, także z radiem, telewizją i portalami internetowymi. Jest autorką książek o tematyce małżeńskiej, społecznej i rodzinnej, m.in. "Oblicza zazdrości. O związkach, pragnieniach i niespełnieniach" i "W łóżku z teściową. Jak dogadać się w rodzinie?". 

***

Tytuł audycji: Wieczór z Jedynką z cyklu "Po drugiej stronie lustra"

Prowadzi: Anna Stempniak

Data emisji: 4.05.2020

Godzina emisji: 23.09

Jedynka/udanezwiazki.info/kk

Zobacz więcej na temat: psychologia Anna Stempniak

Czytaj także

Koronabalans. "Musimy się nauczyć żyć ostrożnie, ale wciąż pełnią życia"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 10:51
W czasach epidemii koronawirusa nasz dom przestaje być tylko domem - staje się też biurem i szkołą. Jak sobie poradzić w tej sytuacji? Jak złapać balans?
rozwiń zwiń