X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Kanty Pawluśkiewicz: polityka to imperium kłamstwa

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2015 18:34
- Wkrada się w nią bardzo wielu łobuzów i szarlatanów niemających zacięcia do rozumu - mówił w Jedynce legendarny kompozytor "Piwnicy pod Baranami".
Audio
  • Jan Kanty Pawluśkiewicz: polityka to imperium kłamstwa (Jedynka/Na inny temat)
Jan Kanty Pawluśkiewicz nie bierze udziału w życiu politycznym
Jan Kanty Pawluśkiewicz nie bierze udziału w życiu politycznymFoto: PAP/Adam Warżawa

Zdaniem Pawluśkiewicza, polityka jest zajęciem dla notorycznych i profesjonalnych kłamców. - Często z tych kłamstw wynikają rzeczy do przyjęcia. Nie mam jednak dostępu do źródeł, skąd bierze się kłamstwo, relacji pomiędzy tym, co jest prawdziwie i nie - powiedział Pawluśkiewicz.

Kompozytor tłumaczył, że w najmniejszym stopniu nie bierze udziału w życiu politycznym. Znajduje się na wewnętrznej emigracji, bo estetyka polityki nie pozwala mu się inaczej zachowywać. - Jednak obywatelski obowiązek to psi obowiązek, należy go spełniać - mówił gość Jedynki. 

Jego zdaniem, w wyborach głosujemy na nasze wyobrażenia, co zwykle kończy się rozczarowaniem. - Nie jest zbyt skomplikowane, ażeby, obserwując polityków, wyrobić sobie pogląd, czy na przestrzeni niewielu lat ich zachowanie można nazwać pajacowaniem. Odległość pięciu lat nie jest kosmiczna. Można sobie wyrobić opinię na temat tych ludzi. Nie zmniejsza to jednak mojej ogromnej niechęci do jakiegokolwiek działania politycznego - zapewnił Jan Kanty Pawluśkiewicz.

W nagraniu audycji kompozytor tłumaczył też, czym jest dla niego wolność, czy boi się uchodźców oraz kiedy spotkał się z hejtem.

***

Tytuł audycji: Na inny temat

Prowadzi: Przemysław Szubartowicz

Gość: Jan Kanty Pawluśkiewicz (kompozytor)

Godzina emisji: 15.19

Data emisji: 3.10.2015

tj/iwo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Kanty Pawluśkiewicz: moje marzenia zawsze krążyły wokół jazzu

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 04:02
Był wychowywany na człowieka rzetelnego i godnego zaufania, a nie na ćmę barową. - Moje myśli zawsze krążyły wokół jazzu i tego, by być w prawdziwym klubie jazzowym, ale było to niemożliwe w Nowym Targu - mówi Jan Kanty Pawluśkiewicz.
rozwiń zwiń