Andrzej Strejlau: rozłąka jest wpisana w pracę trenera

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 21:23
Islandia, Chiny, Grecja - w tych krajach, prócz Polski, trenował adeptów piłki nożnej. Dla rodziny zostawały wakacje. W Jedynce opowiada o czasie rozłąki i chwilach z żoną, na które dziś wreszcie ma czas.
Audio
  • Andrzej Strejlau o latach rozłąki, czasie dla rodziny i życiu trenera (Na inny temat/Jedynka)
- Za wszystkim kryje się praca - mówi Andrzej Strejlau, były selekcjoner reprezentacji Polski
- Za wszystkim kryje się praca - mówi Andrzej Strejlau, były selekcjoner reprezentacji PolskiFoto: Ralf Lotys (Sicherlich)/Wikimedia Commons/lic. CC 3.0

- Kiedy się poznaliśmy, ona wiedziała jak się rozwija moja kariera sportowa i na co się decyduje. Potem mnie nie było i wszystko spoczywało na niej. Jestem jej bardzo wdzięczny, wychowała dwoje dzieci - mówi trener. 

Czytaj także
Sonik Dakar puchar 1200.jpg
Rafał Sonik o wyzwaniach Rajdu Dakar

W swojej pracy Andrzej Strejlau miał czas tylko na treningi i sen, tym bardziej podziwia kobiety, które jego zdaniem "pracują na trzech etatach": zawodowo, dbając o dom i wychowując dzieci. - Żona miała ciężej niż ja, a i tak ściskała kciuki za moje powodzenie - podkreśla gość Zuzanny Dąbrowskiej.

Czy sportowe porażki udawało mu się zostawiać za domowym progiem? Czy wierzy w przeznaczenie i fart? O tym, a także o życiu trenera w rozjazdach, mentalności mieszkańców Islandii, Chin i Grecji oraz ich stosunku do piłki nożnej, a także pracy nad biografią i... filmowym epizodzie, Andrzej Strejlau opowiada słuchaczom Jedynki.

***

Tytuł audycji: Na inny temat

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Andrzej Strejlau (trener piłkarski, były selekcjoner reprezentacji Polski, komentator sportowy)

Data emisji: 12.12.2015

Godzina emisji: 15.14

asz/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Janisz skromnie o sobie: jestem tylko odtwórcą

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 13:27
- Pełnimy rolę usługową. Naszymi bohaterami są ludzie, o których mówimy - tłumaczył dziennikarz radiowej Jedynki, który obok Katarzyny Kobyleckiej z Redakcji Wiedzy i Edukacji został laureatem najważniejszych radiowych nagród - Złotych Mikrofonów.
rozwiń zwiń