X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Michał Kleiber: jestem za protestami

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 18:22
- Społeczeństwo powinno dawać wyraz swoim poglądom. Obecne protesty mają tak duży zasięg, że według mnie mają szanse dotrzeć do umysłów polityków. Wierzę, że wezmą je sobie do serca - mówi naukowiec.
Audio
  • Prof. Michał Kleiber o protestach przeciwko łamaniu konstytucji, podziałach politycznych w polskim społeczeństwie i roli mediów publicznych (Na inny temat/Jedynka)
- Jakość demokracji poznaje się po tym, jak potrafimy słuchać argumentów tych, którzy dzisiaj nie mają siły formalnej - mówi prof. Michał Kleiber
- Jakość demokracji poznaje się po tym, jak potrafimy słuchać argumentów tych, którzy dzisiaj nie mają siły formalnej - mówi prof. Michał KleiberFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Były prezes Polskiej Akademii Nauk zastanawia się jednak, czy eskalacja protestów przeciwko łamaniu konstytucji nie jest przesadna. – Jesteśmy narodem, co już niestety wielokrotnie udowodniliśmy, który lubuje się w bardzo turbulentnej polityce. Mam wrażenie, że każda akcja protestacyjna powinna być stukrotnie przemyślana, żeby nie wywołać kontrakcji o jeszcze większej sile - tłumaczy prof. Michał Kleiber.

Czytaj także
modzelewski karol 1200x660.jpg
Karol Modzelewski: nasza demokracja kuleje

Gościa radiowej Jedynki niepokoi podział, jaki dokonał się w polskim społeczeństwie. - Jesteśmy dziś krajem plemiennym. Podzielonym na dwie części, które nie tylko się nie lubią, ale wręcz zarzucają sobie nieetyczność, brak moralności. Z obu stron padają najcięższe zarzuty. W moim przekonaniu jest to rzecz bardzo groźna. Bardziej temu przypisywałbym niebezpieczeństwo dla naszej przyszłości niż poszczególnym wypadkom, które teraz obserwujemy - podkreśla profesor.

W audycji Michał Kleiber mówi również, jaki jego zdaniem jest pierwszy warunek, żeby odpolitycznić Trybunał Konstytucyjny i jaką rolę w zasypaniu podziałów w społeczeństwie mają do odegrania media publiczne. Ponadto - jako były doradca Lecha Kaczyńskiego - ocenia polityczną działalność jego brata.

***

Tytuł audycji: Na inny temat

Prowadzi: Przemysław Szubartowicz

Gość: prof. Michał Kleiber (były prezes Polskiej Akademii Nauk i doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego)

Data emisji: 19.12.2015

Godzina emisji: 15.16

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Kleiber: w rządzie nie powinno być parlamentarzystów

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 19:07
Prof. Michał Kleiber, prezes PAN, były minister nauki postuluje oddzielenie funkcji rządowych i parlamentarnych. Jego zdaniem rządzić powinien rząd fachowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Michał Kleiber: prezydent może zbudować wspólnotę

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 19:17
- Cieszę się, że Andrzej Duda stawia sobie to za jedno z ważnych zadań. Sam wiele razy publicznie mówiłem, że brak zgody w ważnych dla naszej przyszłości sprawach jest hamulcem rozwojowym, który dziś wyraźnie widać - mówi były prezes PAN.
rozwiń zwiń