X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Olgierd Łukaszewicz: tak, wtrącam się

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2015 19:09
- Nie muszę mieć racji, nie musi moje zwyciężyć. Ale chcę, by punkt widzenia, który reprezentuję, był brany pod uwagę w debacie na forum publicznym - mówi aktor.
Audio
  • Olgierd Łukaszewicz o zaangażowaniu społecznym i politycznym (Na inny temat/Jedynka)
- Nie wiadomo, kiedy pojawia się iskra, która ludzi łączy. Gdy ludzie mają wolę porozumienia się, zrobienia czegoś wspólnie, rodzi się dobro - mówił w Jedynce Olgierd Łukaszewicz
- Nie wiadomo, kiedy pojawia się iskra, która ludzi łączy. Gdy ludzie mają wolę porozumienia się, zrobienia czegoś wspólnie, rodzi się dobro - mówił w Jedynce Olgierd ŁukaszewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jako prezes Związku Artystów Scen Polskich i obywatel nasz gość angażuje się w trudne sytuacje i spory, w które uwikłani są samorządowcy, aktorzy, ale i ludzie, których nie spotyka w teatrze. - Jestem osobą znaną, tak potoczyło się życie. Jeśli mogę być przyjmowany przez władców tego świata, to proszę o pomoc - mówi Olgierd Łukaszewicz w Jedynce. Aktor podejmuje tym samym ryzyko, że jego działania społeczne zostaną zinterpretowane politycznie. - Od polityki nie ma ucieczki. Pokazała to nasza walka o drzewa w Parku Krasińskich - przyznaje w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską.

Czytaj także
kleiber-michal 1200.jpg
Prof. Michał Kleiber: jestem za protestami

Aktor jawnie wyraża swoje sympatie, ale jednocześnie mówi o sobie "nie jestem rewolucjonistą". - Choć z czasem zorientowałem się, że niektórzy tak mnie postrzegają. Mi się wydaje, że mam prawo rozmawiać z systemem, społeczeństwem, na podstawie jakiegoś konkretnego szczegółu - podkreśla.

Olgierd Łukaszewicz wspomina zaangażowanie w czasach narodzin "Solidarności", byciu - mimo woli - radnym Warszawy, sytuacjach, w których ogarnia go smutek, a także doświadczeniu z dzieciństwa, które ukształtowało jego dzisiejszą postawę. Mówi też o radości i nadziei, jakie dają mu postawy młodych Polaków i co oznacza naiwność.

***

Tytuł audycji: Na inny temat

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Olgierd Łukaszewicz (aktor, prezes Związku Artystów Scen Polskich)

Data emisji: 26.12.2015

Godzina emisji: 15.14

asz/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zemsta Łukaszewicza i śpiew przy zatkanych uszach

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 12:54
Jako że zawsze chciał zagrać Papkina, na niedawną 220. rocznicę urodzin Aleksandra Fredry sam napisał sobie rolę. Ale Olgierd Łukaszewicz ma coraz mniej czasu na pracę aktorską, bycie prezesem pochłania go całkowicie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olgierd Łukaszewicz: współczesne kreskówki oglądam z zażenowaniem

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 14:27
- Nie jest tam pokazany żaden obraz świata. Są tylko jakieś potwory, ktoś kogoś goni, straszy itd. Mnie bajki uczyły współczucia, otwartości na drugiego człowieka i chęci pomagania - mówi aktor.
rozwiń zwiń