Gen. Mirosław Różański spełnia młodzieńcze marzenia

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 17:00
- Będąc nastolatkiem podkradałem motocykl taty. Jak zobaczył jak jeżdżę to… go sprzedał – wspomina Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, jedna z najwybitniejszych postaci współczesnej wojskowości.
Audio
  • O swoich pasjach poza wojskiem opowiada gen. Mirosław Różański (Na inny temat/Jedynka)
W audycji gen. Mirosław Różański opowiadał nie tylko o dowodzeniu, ale także o rozterkach ojca dorastających dzieci
W audycji gen. Mirosław Różański opowiadał nie tylko o dowodzeniu, ale także o rozterkach ojca dorastających dzieciFoto: PAP/Marek Zakrzewski
Czytaj i słuchaj także >>
lukaszewicz-olgierd_1200.jpg
Olgierd Łukaszewicz: tak, wtrącam się

- Lubię przestrzeń. Lubię poczuć się wolny. Lubię jeździć na nartach. Lubię pływać, wtedy jest fajny czas na myślenie, oderwanie się od tego, co nas otacza. Ale jazda motorem to jest coś, co tygrysy lubią najbardziej - opowiada gen. Mirosław Różański.

Gość Justyny Dżbik-Kluge podsumował rok 2015. Jakie wydarzenia dla wojska były w tym czasie najważniejsze? Jak pomagać potrzebującym? Co zdaniem gen. Mirosław Różański jest najbardziej charakterystyczne dla fali uchodźców docierających do Europy? Co daje wojsku działalność na Facebooku i Twitterze?

***

Tytuł audycji: Na inny temat

Prowadzi: Justyna Dżbik-Kluge

Gość: gen. Mirosław Różański (Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych)

Data emisji: 2.01.2016

Godzina emisji: 15.18

gs/ag

 

Czytaj także

Uchodźcy w Polsce? Eichelberger: tak, nawet w naszych domach

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 19:44
- Zamykanie tych ludzi w gettach jest najbardziej niebezpieczne. Przyjmowanie ich do domu byłoby najlepszą formą procesu asymilacji - podkreśla psychoterapeuta Wojciech Eichelberger.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Dorociński: ciągle dowiaduję się, co znaczy być aktorem

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 17:00
- Niby więcej wiem, bo minęło już 20 lat od mojego debiutu. Ciągle jednak mam wrażenie, że gdy pracuję przy nowej roli, to szeroko otwierają mi się oczy, że to tak może być i jest to fajne - mówił w Jedynce aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W nauce "inność" jest pożądana

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 18:57
Wybitny naukowiec prof. Michał Żylicz zwraca uwagę na fakt, że dla nauki jest niezwykle ważne, aby współpracować z ludźmi z innych kultur, którzy wychowali się w inny sposób i mają zupełnie inną wyobraźnię.
rozwiń zwiń