X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bronisław Wildstein: kult autorytetów to niebezpieczna sprawa

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 17:00
- Autorytety są w pewnym okresie życia niepodważalne. Z czasem jednak orientujemy się, że nie ma ludzi nieomylnych. Człowiek nie jest Bogiem, w jednych rzeczach potrafi być wspaniały, a w innych już mniej – mówi Bronisław Wildstein.
Audio
  • Bronisław Wildstein opowiada o wydarzeniach, które go ukształtowały (Na inny temat/Jedynka)
Bronisław Wildstein
Bronisław WildsteinFoto: Paweł Kurek/Polskie Radio

Jak ocenia, autorytety są zazwyczaj instrumentalnie traktowane przez dominujące media. - Budują one takie autorytety, które zamykają dyskusje – dodaje, przyznając jednocześnie, że sam miał autorytety. - Autorytet to ktoś, do kogo ma się zaufanie. Jeśli on coś mówi, to mu wierzysz. Jeśli czegoś nie wie, to się do tego przyzna. W czasie opozycji naszym autorytetem był Jacek Kuroń – wspomina gość Marka Mądrzejewskiego.

Czytaj i słuchaj także >>
modzelewski karol 1200x660.jpg
Karol Modzelewski: nasza demokracja kuleje

Jak na jego działalność wpłynęły przyjaźnie? Jeden z przyjaciół, Stanisław Pyjas, został zamordowany. Drugi, Lesław Maleszka, po latach okazał się być tajnym współpracownikiem SB. - Radzimy sobie w życiu z różnymi doświadczeniami, złymi i dobrymi. One nas formują. Wszyscy mamy różne ciemne doświadczenia. Musimy się z nimi uporać i żyć dalej – podkreśla Bronisław Wildstein. Ocenia, że to co się stało, nie wpłynęło na jego dalszą działalność. - Staszka Pyjasa, mojego najbliższego wówczas przyjaciela, zamordowała SB, bośmy tworzyli wtedy opozycję. Wiedzieliśmy, co to komuna, liczyliśmy się z rozmaitymi represjami. Nie liczyliśmy się ze śmiercią, ale z wieloletnim więzieniem tak. To wydarzenie to był wstrząs, ale nic nowego mi nie powiedziało o tym systemie. Wiedziałem, że się zabijało – podkreśla.

Gość audycji "Na inny temat" opowiadał o ludziach, z którymi znajomość była ważna dla niego - o Gustawie Herlingu-Grudzińskim, Jerzym Giedroyciu, Macieju Morawskim, a także o pracy nad książką "Profile wieku", o masonerii i o wierze. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Na inny temat

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Gość: Bronisław Wildstein (pisarz, publicysta, obecnie jest związany z telewizją Republika)

Data emisji: 30.01.2016

Godzina emisji: 15.17

gs/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bronisław Wildstein: RWE to była najbardziej opłacalna amerykańska armia dla rozsadzenia komunistycznego systemu.

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 10:35
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy należy ujawnić zbiór zastrzeżony IPN?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 15:40
- Pytanie o lustrację to pytanie o to, czy obywatele mają prawo wiedzieć, kto ich reprezentuje i kto jest w elicie III RP - uważa pisarz i publicysta Bronisław Wildstein. - Nie mam zaufania do tych dokumentów - odpowiada publicystka Halina Bortnowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie wojny Bronisława Wildsteina

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 16:00
– Chciałbym, żeby czytali mnie nie tylko tak zwani moi zwolennicy – mówił Bronisław Wildstein, pisarz, publicysta, autor wspomnieniowej książki "Cienie moich czasów".
rozwiń zwiń