X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maciej Englert: dialog nie jest dziś w modzie

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 20:13
- Raczej nadajemy niż odbieramy. Nie ma powodu do rozmowy, jeśli obie strony mają stuprocentowe przekonanie o swojej racji. Jakikolwiek kompromis nie podlega dyskusji - mówił w Jedynce aktor i reżyser teatralny.
Audio
  • Maciej Englert: dialog nie jest w modzie (Na inny temat/Jedynka)
Ponad 30-letnia działalność zawodowa Macieja Englerta związana jest przede wszystkim z warszawskim Teatrem Współczesnym
Ponad 30-letnia działalność zawodowa Macieja Englerta związana jest przede wszystkim z warszawskim Teatrem Współczesnym

Zdaniem Maciej Englerta żyjemy w czasach, gdzie problemem nie jest, czy szklanka jest do połowy pełna, czy też w połowie pusta. - Jest tak, że szklankę pustą nazywamy pełną i odwrotnie. Zaszliśmy dalej jeśli chodzi o skrajność swoich poglądów i wiedzy - stwierdził dyrektor Teatru Współczesnego w Warszawie. Jego zdaniem nie są nawet podejmowane próby zrozumienia drugiej strony, a problemem jest też fakt, że tylko nieliczna grupa ludzi posiada swoje zdanie i wiedzę. - Czerpiemy wiadomości przetworzone przyjmując je jako swoje - podkreślił gość Jedynki.

Maciej Englert przyznał, że nie udziela się publicznie. - Nie mam parcia na szkło - żartował. Jego zdaniem, aby wypowiadać się publicznie trzeba mieć coś do powiedzenia, w dodatku, czego wcześniej się nie mówiło. Nam ujawnił m.in. czym jest dla niego teatr i jak bardzo różni się od telewizji. Wyjaśnił dlaczego nie obraża się gdy mówią o nim "rzemieślnik" oraz kto jest dla niego autorytetem. 

***

Tytuł audycji: Na inny temat

Prowadzi: Justyna Dżbik-Kluge

Gość: Maciej Englert (aktor, reżyser)

Data emisji: 23.01.2016

Godzina emisji: 15.18

tj, aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olgierd Łukaszewicz: tak, wtrącam się

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2015 19:09
- Nie muszę mieć racji, nie musi moje zwyciężyć. Ale chcę, by punkt widzenia, który reprezentuję, był brany pod uwagę w debacie na forum publicznym - mówi aktor.
rozwiń zwiń