Maciej Englert: dialog nie jest dziś w modzie

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 20:13
- Raczej nadajemy niż odbieramy. Nie ma powodu do rozmowy, jeśli obie strony mają stuprocentowe przekonanie o swojej racji. Jakikolwiek kompromis nie podlega dyskusji - mówił w Jedynce aktor i reżyser teatralny.
Audio
  • Maciej Englert: dialog nie jest w modzie (Na inny temat/Jedynka)
Ponad 30-letnia działalność zawodowa Macieja Englerta związana jest przede wszystkim z warszawskim Teatrem Współczesnym
Ponad 30-letnia działalność zawodowa Macieja Englerta związana jest przede wszystkim z warszawskim Teatrem Współczesnym

Zdaniem Maciej Englerta żyjemy w czasach, gdzie problemem nie jest, czy szklanka jest do połowy pełna, czy też w połowie pusta. - Jest tak, że szklankę pustą nazywamy pełną i odwrotnie. Zaszliśmy dalej jeśli chodzi o skrajność swoich poglądów i wiedzy - stwierdził dyrektor Teatru Współczesnego w Warszawie. Jego zdaniem nie są nawet podejmowane próby zrozumienia drugiej strony, a problemem jest też fakt, że tylko nieliczna grupa ludzi posiada swoje zdanie i wiedzę. - Czerpiemy wiadomości przetworzone przyjmując je jako swoje - podkreślił gość Jedynki.

Maciej Englert przyznał, że nie udziela się publicznie. - Nie mam parcia na szkło - żartował. Jego zdaniem, aby wypowiadać się publicznie trzeba mieć coś do powiedzenia, w dodatku, czego wcześniej się nie mówiło. Nam ujawnił m.in. czym jest dla niego teatr i jak bardzo różni się od telewizji. Wyjaśnił dlaczego nie obraża się gdy mówią o nim "rzemieślnik" oraz kto jest dla niego autorytetem. 

***

Tytuł audycji: Na inny temat

Prowadzi: Justyna Dżbik-Kluge

Gość: Maciej Englert (aktor, reżyser)

Data emisji: 23.01.2016

Godzina emisji: 15.18

tj, aj

Czytaj także

Olgierd Łukaszewicz: tak, wtrącam się

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2015 19:09
- Nie muszę mieć racji, nie musi moje zwyciężyć. Ale chcę, by punkt widzenia, który reprezentuję, był brany pod uwagę w debacie na forum publicznym - mówi aktor.
rozwiń zwiń