Emilian Kamiński: wspaniale jest widzieć nadzieję w oczach innych

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2016 20:24
- W pomaganiu ludziom, których życie ciężko doświadczyło najważniejsze dla mnie jest, żeby zakwitła w nich nadzieja, że życie jest wartością ponad wszelką miarę - mówi Emilian Kamiński, aktor i reżyser.
Audio
  • Emilian Kamiński o pomaganiu innym (Na inny temat/Jedynka)
Wraz ze swoimi współpracownikami z Teatru Kamienica Emilian Kamiński pomaga osobom bezdomnym, niepełnosprawnym, chorym i dzieciom z domów dziecka (na zdjęciu z Justyną Dżbik-Kluge)
Wraz ze swoimi współpracownikami z Teatru Kamienica Emilian Kamiński pomaga osobom bezdomnym, niepełnosprawnym, chorym i dzieciom z domów dziecka (na zdjęciu z Justyną Dżbik-Kluge)Foto: Polskie Radio

Od kilku lat w założonym i kierowanym przez siebie warszawskim Teatrze Kamienica gość Jedynki organizuje wigilię dla bezdomnych. Ostatnim razem, jak sam wspomina, spotkała go bardzo miła niespodzianka. - Od pewnej pary dowiedziałem się, że mają mieszkanie i pracę. Byli tak szczęśliwi, że aż biła od nich jasność, bo jeszcze rok wcześniej mieszkali na ogródkach działkowych. To jest wspaniałe, gdy coś takiego widzę. Niestety zdarza się to rzadko - przyznaje.

Podczas spotkań z bezdomnymi Emilian Kamiński zachęca ich, by upominali się o poprawę swego losu, gdzie tylko się da. - Zawsze staram się, by na naszych wigiliach były obecne media. Właśnie po to, żeby mieli okazję opowiedzieć do mikrofonu czy kamery o swoich problemach. Często od nich słyszę, żebym to ja upomniał się w ich imieniu do urzędników. Odpowiadam wtedy, że przecież mogą zrobić to sami - tłumaczy dyrektor Teatru Kamienica.

Emilian Kamiński opowiada również w audycji, w jakiej sprawie interweniował u marszałka Sejmu, o co ma pretensje do władz Warszawy i jakie inne prospołeczne akcje organizuje w swym teatrze.

***

Tytuł audycji: Na inny temat

Prowadzi: Justyna Dżbik-Kluge

Gość: Emilian Kamiński (aktor, reżyser, twórca i dyrektor Teatru Kamienica)

Data emisji: 20.02.2016

Godzina emisji: 15.18

pg/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Emilian Kamiński: teatr jest miejscem niezwykłym

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 20:00
- Niezwykły zwłaszcza jest mój teatr. Bywam w nim nawet wtedy, gdy jest pusty - przyznał w Jedynce aktor i dyrektor Teatru Kamienica Emilian Kamiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamiński: oddać dzieło życia? Po moim trupie

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 21:00
Emilian Kamiński może stracić teatr, którego jest twórcą i dyrektorem. Sprawie przyjrzeliśmy się w audycji "O wszystkim z kulturą".
rozwiń zwiń