X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co dalej z cyfryzacją radia w Europie?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 16:45
Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy międzynarodowej konferencji w Krakowie zorganizowanej przez Polskie Radio. Udział w niej wzięli przedstawicieli rozgłośni publicznych z całej Europy, dziennikarze, przedstawiciele świata politycznego i przemysłu samochodowego.
Audio
  • Co dalej z cyfryzacją radia w Europie? (Europejski magazyn plus/Jedynka)
Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk podczas Europejskiego Forum Radiowego w Krakowie
Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk podczas Europejskiego Forum Radiowego w KrakowieFoto: Łukasz Kowalski/IAR

Ta technologia z powodzeniem rozwija się w wielu krajach Europy, w tym w Norwegii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Danii i Niemczech. Jakie jest stanowisko unijnych instytucji wobec tego projektu? O tym w audycji w relacji Magdaleny Skajewskiej.

Ponadto w programie:

- rozmowa Doroty Truszczak z Cezarym Lejkowskim o odkryciach i wynalazkach z Polski na rzecz ochrony klimatu realizowane w ramach unijnego programu Wspólnot Innowacji i Wiedzy – KIC (Knowledge Innovation Communities), czyli Climate-KIC.

- rozmowa Katarzyny Kobyleckie z dr. Łukaszem Świderskim – kierownikiem Zakładu Detektorów Narodowego Centrum Badań Jądrowych - o technologiach do prześwietlania dużych ładunków na przejściach granicznych, nad którymi pracują naukowcy z NCBJ. Prace są finansowane z programu Horyzont 2020 a projekt jest realizowany przez międzynarodowe konsorcjum 17 podmiotów z kilku państw europejskich – w tym NCBJ i Izbę Celną w Gdyni. Projekt przewiduje powstanie pięciu nowych detektorów, które mają ułatwić walkę z przemytnikami.

- rozmowa Artura Wolskiego z prof. Januszem Hołystem z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego o międzynarodowy projekcie RENOIR. Jego ideą jest inżynieria odwrotnego społecznego przetwarzania informacji. Chodzi o to aby ustalić skąd i od kogo przychodzą różne informacje rozprowadzane po sieci.

- Parlament Europejski podjął w głosowaniu decyzję o zgodzie na ratyfikację porozumienia klimatycznego z Paryża. Za ratyfikacją głosowało 610 europosłów, przeciw głosowało 38, a 31 wstrzymało się od głosu. Ratyfikacja PE otwiera drogę dla konwencji do wejścia w życie jeszcze przed końcem tego roku. Więcej w materiale Michała Strzałkowskiego.

***

Tytuł audycji: "Europejski magazyn plus"

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Data emisji: 16.10.2016

Godzina emisji: 21.10

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak