ESK 2016. Artyści z różnych dziedzin sztuki o migracji

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 09:37
W dniach 31.08-10.09 we Wrocławiu odbędzie się międzynarodowe wydarzenie artystyczne "Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines".
Audio
  • Joanna Kurz o projekcie "Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines" (Kulturalna Europa/Jedynka)
Kadr z filmu  Pustynia, który będzie jednym z elementów instalacji projektu Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome graniceeuropean songlines
Kadr z filmu "Pustynia", który będzie jednym z elementów instalacji projektu "Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines"Foto: materiały prasowe

To opowieść o przyczynach, potrzebach i faktach związanych z migracją ludzi w Europie, a zarazem poetyckie poszukiwania europejskiej tożsamości oraz refleksja o stałości granic i źródłach europejskiej kultury.

Do współpracy nad projektem zaproszeni zostali artyści z różnych dziedzin sztuki, m.in. Zbigniew Libera, Olga Tokarczuk, Marek Raczkowski, Julia Marcell, Małe Instrumenty, Bente Kahan, Teatr Zar, Matthias Göritz. Mówi Joanna Kurz manager projektu. Całość reżyseruje Stephan Stroux.

Projekt "Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines" odbywa się w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i jest dofinansowany ze źródeł UE. Powstał we współpracy z Instytutem Grotowskiego we Wrocławiu oraz niemieckimi instytucjami (m.in. Auswaertiges Amt, Fundacja Współpracy Polsko–Niemieckiej).

***

Tytuł audycji: Kulturalna Europa w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Joanna Kurz (manager programowa projektu "Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines")

Data emisji: 29.08.2016

Godzina emisji: 22.09

pg

Czytaj także

Wrocław Europejską Stolicą Kultury. Rafał Dutkiewicz: umocnimy ducha miasta

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 09:19
- To najważniejsze wydarzenie w powojennej historii Wrocławia - mówi w "Sygnałach dnia" prezydent miasta Rafał Dutkiewicz.
rozwiń zwiń