Kryzys męskości? "Wyjątkowo widoczny w ojcostwie"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2016 14:25
- Męskość to zdolność do odpowiedzialnego wchodzenia w nieznane. A tym jest decyzja o związku na dobre i na złe oraz posiadaniu dzieci - uważa Konrad Kruczkowski, autor bloga haloziemia.pl.
Audio
  • Kryzys męskości? "Wyjątkowo widoczny w ojcostwie" (Damska torebka/Jedynka)
- Bardzo ważne jest, by od samego początku mężczyzna był przy swoim dziecku. Jednak kobieta niechętnie tracą terytorium, na którym była królową - zauważa Konrad Kruczkowski
- Bardzo ważne jest, by od samego początku mężczyzna był przy swoim dziecku. Jednak kobieta niechętnie tracą terytorium, na którym była królową - zauważa Konrad KruczkowskiFoto: pixabay.com/domena publiczna

Konsekwencja i odpowiedzialność w trzymaniu się tej decyzji są mężczyznom bardzo potrzebne, tymczasem wielu z nich - jak podkreśla gość Jedynki - wybiera dziś wygodę. Kruczkowski przytacza statystyki, które mówią, że 8 na 10 mężczyzn wycofuje się ze związku, w którym pojawiło się dziecko niepełnosprawne. - Jeśli mężczyzna zostawia swoje dzieci jest to największa i karygodna zdrada męskiej tożsamości - podkreśla i zgadza się z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską, że kryzys męskości to kryzys wartości.

Terapeuta rodziny Andrzej Komorowski poszukał źródeł tego zjawiska w historii najnowszej, a nawet pokusił się o prognozę, do czego może ono doprowadzić. Gospodynie "Damskiej torebki" i ich goście rozmawiali też o znaczeniu męskich wzorców (nie tylko ojców), miejscu kobiet w tym męskim/niemęskim świecie oraz rywalizacji płci.

***

Tytuł audycji: "Damska torebka"

Prowadzą: Marta Januszewska, Mira JankowskaMałgorzata Ostrowska-Królikowska

Goście: Konrad Kruczkowski (autor bloga haloziemia.pl), Andrzej Komorowski (terapeuta rodzinny)

Data emisji: 20.02.2016

Godzina emisji: 11.11

asz/kul

Czytaj także

Koniec związków. Dlaczego ludzie się rozstają?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 15:30
- Kiedy ludzie od siebie odchodzą? Mówicie Państwo, że po wielu latach związku. Ja twierdzę, że to się zdarza już na początku - mówi w Jedynce terapeuta i seksuolog Andrzej Komorowski.
rozwiń zwiń