Różowy podatek, czyli o nawykach zakupowych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 19:15
Podobno tylko dwie rzeczy na świecie są w stanie uszczęśliwić kobiety. Pierwsza to usłyszeć "kocham Cię", a druga – zakupy, najlepiej ze zniżką.
Audio
  • Czy istnieje podatek od kobiecości? (Damska torebka/Jedynka)
O czym powinnaś pamiętać wybierając się na zakupy, żeby nie wpaść w pułapkę?
O czym powinnaś pamiętać wybierając się na zakupy, żeby nie wpaść w pułapkę?Foto: Glow Images/East News

Tematem kolejnej audycji z cyklu "Damska torebka" są kobiece zakupy. Czy panie podczas zakupów podlegają dyskryminacji? Dlaczego gotowe są przepłacać, co najbardziej wpływa na ich decyzje? 

Z nagrania audycji można też się dowiedzieć, czy produkty i usługi dla kobiet są droższe niż dla mężczyzn, choć wiele z nich niczym się nie różni? Czy rzeczywiście w towarach i usługach ukryty jest "podatek od kobiecości" oraz jakie działania i styl komunikacji marketingowej są podejmowane, by oddziaływać na kobiety, i którym one ulegają?

***

Tytuł audycji: "Damska torebka"

Prowadzą: Marta Januszewska, Agata PuścikowskaMira Jankowska

Goście: Katarzyna Pawlikowska (współzałożycielka agencji Garden of Words, pierwszej w Polsce agencji komunikacji marketingowej uwzględniającej kobiece kody komunikacji), prof. Dominika Maison (psycholog, współautorka książki "Psychologia konsumenta")

Data emisji: 5.03.2016

Godzina emisji: 11.15

tj/mc


Czytaj także

Kobiety nie decydują się na kolejne dzieci, bo brak im wsparcia?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 20:00
- Badania pokazują, że kobiety po urodzeniu pierwszego dziecka często doświadczają braku wsparcia. Jeśli mogą liczyć na pomoc, to raczej swoich rodziców czy teściów niż partnera – mówi dr Michał Polakowski z Fundacji ICRA.
rozwiń zwiń