Minimalizm. Od porządku w szafie do porządku w życiu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 17:20
- Warto się nauczyć mieć dystans do przedmiotów, przyjmować je z radością, kiedy są nam potrzebne, i bez żalu się z nimi żegnać, kiedy przestają być użyteczne - mówi Anna Mularczyk-Meyer, autorka "Prostego bloga".
Audio
  • Anna Mularczyk-Meyer oraz Lubomira Paśko o zaletach minimalizmu (Damska torebka/Jedynka)
Nie wyrzucaj niepotrzebnych rzeczy - oddaj je innym
Nie wyrzucaj niepotrzebnych rzeczy - oddaj je innym!Foto: Glow Images/East News

Blogerka, a także autorka książek o minimalizmie, podkreśla, że dziś rzeczy nie traktuje się jak narzędzi, a posiadanie danego przedmiotu - niekoniecznie potrzebnego - dla wielu osób staje się celem samym w sobie. - Ja sama mam naturę osoby bardzo zachłannej na życie, wrażenia i doświadczenia. Bardzo lubię też przedmioty: torebki, ubrania, biżuterię. Żeby samej sobie nie utrudniać życia, potrzebuję metody, która pozwala mi wprowadzać porządek - argumentuje.

Anna Mularczyk-Meyer wyjaśnia też, jak wyrzucić ze swojego życia nie tylko niepotrzebne przedmioty, ale także negatywne emocje, które nie pozwalają nam cieszyć się życiem. Wyjaśnia też, czym minimalizm po polsku różni się od tego zachodniego. Z kolei Lubomira Paśko z Fundacji Sue Ryder podpowiada, co można zrobić z rzeczami, które zalegają na naszych półkach.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Marta Januszewska, Mira JankowskaMałgorzata Ostrowska-Królikowska

Goście: Anna Mularczyk-Meyer (autorka "Prostego bloga" i książek o minimalizmie) oraz Lubomira Paśko (Fundacja Sue Ryder)

Data emisji: 23.04.2016

Godzina emisji: 11.12

mg/mm

Czytaj także

"Damska torebka". Prowadzące odkrywają karty

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2016 13:52
- W tej audycji będzie rozmawiać nie tylko o nas, kobietach: o tym co nas fascynuje, irytuje, inspiruje i podnieca. Będzie też o mężczyznach - mówi Mira Jankowska, współprowadząca nową Jedynkową audycję "Damska torebka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Różowy podatek, czyli o nawykach zakupowych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 19:15
Podobno tylko dwie rzeczy na świecie są w stanie uszczęśliwić kobiety. Pierwsza to usłyszeć "kocham Cię", a druga – zakupy, najlepiej ze zniżką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni szczęśliwy dzień w życiu to ten przed ślubem?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 12:00
- Ludzie zazwyczaj nie potrafią rozmawiać inaczej niż na poziomie przekonań, bo tak należy, bo inni tak robią. Dopiero, kiedy siadają przy stole z nami, kiedy rozmawiamy o ich emocjach, potrzebach, okazuje się dlaczego naprawdę chcą spędzać święta z rodzicami - mówi Beata Janowska, mediatorka.
rozwiń zwiń