X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

20 lat Pikniku Naukowego. Nauka nie jest nudna!

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 09:30
- To stereotyp, że nauka jest nuda, że zajmują się nią tylko jacyś ludzie w kitlach, a z kolb unoszą się dymy. Nauka jest częścią życia każdego z nas - mówił prof. Łukasz Turski podczas specjalnego wydania "Damskiej torebki".
Audio
  • Prof. Łukasz Turski, prof. Leszek Sirko, Włodzimierz Paszyński i Jerzy Kłosiński o Pikniku Naukowym (Damska torebka/Jedynka)
  • Oskar Wojtynowski i Alina Rybałtowska o tym, jak wychować małego geniusza (Damska torebka/Jedynka)
  • Dr inż. Eliasz Kańtoch (AGH) i inż. Andrzej Michnik (Polska Inżynieria Biomedyczna) o tajemnicach ludzkiego oka (Damska torebka/Jedynka)
  • Jan Gajewski, prodziekan ds. nauki AWF w Warszawie o tym, jak poznać swoją siłę (Damska torebka/Jedynka)
Mira Jankowska, prof. Łukasz Turski, prof. Leszek Sirko, Włodzimierz Paszyński, Jerzy Kłosiński i Marta Januszewska
Mira Jankowska, prof. Łukasz Turski, prof. Leszek Sirko, Włodzimierz Paszyński, Jerzy Kłosiński i Marta JanuszewskaFoto: Robert Gardziński/PR

Audycję transmitowaliśmy prosto ze Stadnionu Narodowego, gdzie do godz. 20 trwa Piknik Naukowy - wspólna akcja Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

- Popularyzacja nauki, pokazywanie młodym ludziom, że nauka to nie sztampa, to nasze wspólne zadanie - podkreślał prof. Leszek Sirko z ministerstwa nauki.

Włodzimierz Paszyńsk, wiceprezydent Warszawy, opowiadał natomiast o tym, jaką rolę w życiu młodzieży pełnią nauczyciele, a członek Zarządu Polskiego Radia mówił o początkach wydarzenia i zdradził, które stanowiska zamierza odwiedzić.

Poza tym prof. Turski przypomniał dziewczynkę, która 20 lat temu, na pierwszym pikniku, opowiadała dziennikarce, jak bardzo podoba jej się to wydarzenie.

Czytaj dalej
Piknik 1200.jpg
20. Piknik Naukowy oczami dziennikarzy Polskiego Radia

- Powiedziała, że tu wszystko jest takie ciekawe, a w szkole jest koszmarna nuda. Jeżeli ta dziewczynka, w tej chwili dorosła pani, nadal przychodzi na piknik, niech się ujawni, chciałbym porozmawiać z nią, jak ona to widzi po tych 20 latach.

W tym roku tematem przewodnim było zdrowie, a na Stadionie zaprezentowały się instytuty badawcze, uniwersytety i organizacje popularyzujące naukę.

Swoje stanowiska przygotowało również Polskie Radio. To właśnie w radiu narodziła się idea tego wydarzenia, które stało się wzorem dla innych tego typu imprez.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Marta Januszewska, Mira Jankowska

Goście: prof. Łukasz Turski (przewodniczący Rady Programowej Centrum Nauki Kopernik), prof. Leszek Sirko (podsekretarz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego), Włodzimierz Paszyński (zastępca prezydenta Warszawy) i Jerzy Kłosiński (członek Zarządu Polskiego Radia)

Data emisji: 7.05.2016

Godzina emisji: 11.14

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jubileuszowy 20. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2016 20:29
Tysiące gości, setki pokazów, ładna pogoda i niemal nieskończona ilość nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Stanisławczyk: Piknik Naukowy stał się wzorcem dla podobnych imprez

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 09:00
- Nauka zbliżona do życiu, służąca życiu to coś najwartościowszego w dziedzinie myśli ludzkiej - mówiła w "Sygnałach dnia" prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk, zapraszając na 20. Piknik Naukowy.
rozwiń zwiń