X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dobro do nas wróci, prędzej czy później

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 12:40
Jak "modę na bycie dobrym" przekształcić w coś pożytecznego? Nad tym zastanawialiśmy się w audycji "Damska torebka".
Audio
  • Moda na "bycie dobrym". Jak pomagać innym? (Damska torebka/Jedynka)
Zamiast wcisnąć like lepiej np. wpłacić pieniądze
Zamiast wcisnąć "like" lepiej np. wpłacić pieniądzeFoto: Glow Images/East News

- Fundacji nie byłoby gdyby nie ludzie. Zaczynałam sama, z ideą, pomysłem wariackim. Przyłączyło się do mnie bardzo dużo osób, które chciały po prostu uczestniczyć w pomaganiu - podkreśliła Iwona Lis z Fundacji Forani, która pomaga ofiarom wypadków.

Co gość Jedynki sądzi o "modzie na pomaganie". - Osoba, która zgłasza się do wolontariatu musi mieć jakąś potrzebę. Ale tak naprawdę nie jest ważne dlaczego to robimy, po prostu róbmy to - powiedziała.

- Pomaganie to wcale nie jest jednostronna historia. Pomaganie to jest też branie. To jest hojne, wzajemne obdarowywanie się - wskazała Beata Pawełczyk-Błasiak z Fundacji Joanny Radziwiłł "Opiekuńcze Skrzydła".

- Kiedy jesteśmy młodzi to chcemy pomagać, tylko nie bardzo wiemy, jak to robić. Dlatego stworzyliśmy Akademię Liderów, której uczestnicy mogą nauczyć się tego, jak skutecznie pomagać - wyjaśniła Kinga Najkowska Fundacja Św. Mikołaja.

Jak pomagać, by rzeczywiście pomóc? O tym w audycji opowiedzieli m.in. rzecznik Caritas Polska Paweł Kęska i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Marta JanuszewskaAgata Puścikowska, Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Goście: Iwona Lis (Fundacja Forani), Beata Pawełczyk-Błasiak (Fundacja Joanny Radziwiłł "Opiekuńcze Skrzydła"), Kinga Najkowska (Fundacja Św. Mikołaja)

Data emisji: 14.05.2016

Godzina emisji: 11.15

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mądra obecność daje siłę, a walka o relacje chroni przed dezintegracją"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 22:55
- Bliskość i obecność to coś, co ks. Jan Kaczkowski wyniósł z domu i czego uczył wszystkich dookoła. Litowanie się nad ludźmi jeszcze ich bardziej dobija, a chorym potrzeba bycia dla nich - mówił Piotr Żyłka, autor wywiadu rzeki "Życie na pełnej petardzie".
rozwiń zwiń