Dobro do nas wróci, prędzej czy później

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 12:40
Jak "modę na bycie dobrym" przekształcić w coś pożytecznego? Nad tym zastanawialiśmy się w audycji "Damska torebka".
Audio
  • Moda na "bycie dobrym". Jak pomagać innym? (Damska torebka/Jedynka)
Zamiast wcisnąć like lepiej np. wpłacić pieniądze
Zamiast wcisnąć "like" lepiej np. wpłacić pieniądzeFoto: Glow Images/East News

- Fundacji nie byłoby gdyby nie ludzie. Zaczynałam sama, z ideą, pomysłem wariackim. Przyłączyło się do mnie bardzo dużo osób, które chciały po prostu uczestniczyć w pomaganiu - podkreśliła Iwona Lis z Fundacji Forani, która pomaga ofiarom wypadków.

Co gość Jedynki sądzi o "modzie na pomaganie". - Osoba, która zgłasza się do wolontariatu musi mieć jakąś potrzebę. Ale tak naprawdę nie jest ważne dlaczego to robimy, po prostu róbmy to - powiedziała.

- Pomaganie to wcale nie jest jednostronna historia. Pomaganie to jest też branie. To jest hojne, wzajemne obdarowywanie się - wskazała Beata Pawełczyk-Błasiak z Fundacji Joanny Radziwiłł "Opiekuńcze Skrzydła".

- Kiedy jesteśmy młodzi to chcemy pomagać, tylko nie bardzo wiemy, jak to robić. Dlatego stworzyliśmy Akademię Liderów, której uczestnicy mogą nauczyć się tego, jak skutecznie pomagać - wyjaśniła Kinga Najkowska Fundacja Św. Mikołaja.

Jak pomagać, by rzeczywiście pomóc? O tym w audycji opowiedzieli m.in. rzecznik Caritas Polska Paweł Kęska i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Marta JanuszewskaAgata Puścikowska, Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Goście: Iwona Lis (Fundacja Forani), Beata Pawełczyk-Błasiak (Fundacja Joanny Radziwiłł "Opiekuńcze Skrzydła"), Kinga Najkowska (Fundacja Św. Mikołaja)

Data emisji: 14.05.2016

Godzina emisji: 11.15

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mądra obecność daje siłę, a walka o relacje chroni przed dezintegracją"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 22:55
- Bliskość i obecność to coś, co ks. Jan Kaczkowski wyniósł z domu i czego uczył wszystkich dookoła. Litowanie się nad ludźmi jeszcze ich bardziej dobija, a chorym potrzeba bycia dla nich - mówił Piotr Żyłka, autor wywiadu rzeki "Życie na pełnej petardzie".
rozwiń zwiń