X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polka na krańcu świata - życie w innej kulturze

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 21:50
Gwałtowny napływ uchodźców i migrantów z krajów arabskich spowodował wśród Europejczyków strach przed islamem. Jak wygląda codzienne życie wyznawców tej religii. W jaki sposób funkcjonują Europejki, które na stałe wyjechały do muzułmańskich krajów?
Audio
  • Tanya Valko i Alina Łęska o życiu kobiet w innej kulturze (Damska torebka/Jedynka)
Kraje arabskie to z jednej strony gościnność i serdeczność mieszkańców, z drugiej - brak równouprawnienia kobiet i mężczyzn (zdjęcie ilustracyjne)
Kraje arabskie to z jednej strony gościnność i serdeczność mieszkańców, z drugiej - brak równouprawnienia kobiet i mężczyzn (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Nasze studio odwiedziła Polka Tanya Valko, która ponad 20 lat mieszkała w krajach arabskich - najpierw w Libii, a potem przez pięć lat w Arabii Saudyjskiej. Autorka sagi o kobietach w krajach arabskich przyznaje, że jej zdaniem lęk Polaków przed muzułmanami jest nieuzasadniony.

- Zaczęła się niesamowita panika, jednak trzeba sobie zdać sprawę z tego, że ludzie, którzy przyjeżdżają z Iraku czy z Syrii, uciekają z krajów, w których od lat toczy się wojna. Gdybyśmy ich zapytali, kogo w niej stracili, co druga osoba odpowiedziałaby: dziecko, żonę, rodziców. To ludzie, którzy bardzo cierpią - mówi Valko.

Pisarka opowiada też, co najbardziej zauroczyło ją w świecie orientu, ale mówi także o ciemnej stronie życia kobiety w świecie islamu. Jak przyznaje, swoją pierwszą powieść napisała, by przestrzec młode dziewczyny przed pochopną decyzją o ślubie z osobą pochodzącą z zupełnie innej kultury.

Drugim gościem audycji była Alina Łęska - Ukrainka mieszkająca w Polsce, która opowiedziała m.in. o tym, za co ceni polskie kobiety i jak żyje jej się w naszym kraju.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Marta JanuszewskaAgata Puścikowska

Goście: Tanya Valko (autorka sagi o kobietach w krajach arabskich) i Alina Łęska (współautorka książki "Pokochać Ukrainę")

Data emisji: 21.05.2016

Godzina emisji: 11.15

mg/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kobiety nie decydują się na kolejne dzieci, bo brak im wsparcia?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 20:00
- Badania pokazują, że kobiety po urodzeniu pierwszego dziecka często doświadczają braku wsparcia. Jeśli mogą liczyć na pomoc, to raczej swoich rodziców czy teściów niż partnera – mówi dr Michał Polakowski z Fundacji ICRA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobro do nas wróci, prędzej czy później

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 12:40
Jak "modę na bycie dobrym" przekształcić w coś pożytecznego? Nad tym zastanawialiśmy się w audycji "Damska torebka".
rozwiń zwiń