X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak przywrócić Polakom możliwość świętowania niedzieli?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 14:00
Prowadzące "Damską torebkę" zwracały uwagę na to, że myśląc o świętowaniu niedzieli, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy robimy rzeczy, które są zgodne z nami, naszymi predyspozycjami i uzdolnieniami.
Audio
  • Jak przywrócić Polakom możliwość świętowania niedzieli? (Damska torebka/Jedynka)
Czy trudność w świętowaniu niedzieli wiążę się z problemami w relacjach, w rodzinie?
Czy trudność w świętowaniu niedzieli wiążę się z problemami w relacjach, w rodzinie?Foto: pixabay.com

- W Dużym Brązowym Domu niedziela jest niedzielą. Kosztuje nas to sporo wysiłku, żeby niedziela była świętowana, a to m.in. dlatego, że w poniedziałek zaczyna się nowy tydzień pracy. Myślę, że właśnie to jest główna przyczyną tego, dlaczego Polacy zagubili świętowanie niedzieli. Jeżeli ktoś wychodzi z pracy codziennie o 19 czy 20, to zanim dojedzie do domu, umiera ze zmęczenia - ocenia Katarzyna Głowacka.

Jak dodaje, sobotę większość osób poświęca na odpoczynek, a w niedzielę sprząta dom, robi zakupy i szykuje się do kolejnego zapracowanego tygodnia. - Ciężko zmienić nasze podejście do niedzieli bez zmiany higieny pracy - podkreśla. Jarek Kleczek, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy Polaków, ocenia, że często jesteśmy zapracowani po godzinach na własne życzenie, nie stawiając w pracy jasnych granic. 

Co Polacy robią w niedzielę? Skąd się bierze pracoholizm? Czy Polacy umieją świętować, odpoczywać? Czy niedziela lub inne święto to to samo co dzień wolny? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Mira Jankowska, Marta JanuszewskaAgata Puścikowska

Goście: Katarzyna Głowacka (założcielka Fundacji Mamy i Taty, prowadzi bloga Mama w Dużym Brązowym Domu), Jarek Kleczek (ojciec pięciu córek)

Data emisji: 1.10.2016

Godzina emisji: 11.11

gs/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cała prawda o życiu w zakonie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 15:50
Jak wygląda prawdziwe życie w zakonie? Czym jest powołanie? Dlaczego zakonnice odchodzą ze zgromadzeń? - To nie jest tak, że jesteśmy sklonowane, że wszystkie jesteśmy takie same - mówi matka Jolanta Olech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak odpoczywać, aby wakacje były nowym początkiem?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 15:00
Na myśl o wakacjach nie wszystkim robi się błogo. Wielu z nas ma jednak wypróbowane sposoby, dzięki którym, nawet kilka dni wolnego, dają szansę nie tylko podreperować nasze nadwątlone siły ale i odnowić kontakt z samym sobą.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zostać pisarką? Zdradzają Katarzyna Grochola i Maria Ulatowska

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 14:00
- Niektórzy wierzą w marzenia, inni nie. Wierzę, że każde marzenie się spełni. Nieważne, że na spełnienie jednego czekam dwa miesiące, a innego kilka lat, ale czekam, bo wiem, że się doczekam - mówi Maria Ulatowska i podkreśla, że trzeba starać się realizować swoje marzenia.
rozwiń zwiń