X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Relacje ojciec-córka. Fundament to czułość

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2016 15:53
- Czułość w relacjach jest nam potrzeba do tego, żebyśmy mogli okazywać sobie swoje uczucia. Jeśli córeczka jest przez ojca przytulana, jeśli słyszy od niego czułe słowa, to właśnie w taki sposób okazywana jest jej miłość - mówi psycholog Kinga Ślużyńska.
Audio
  • Skomplikowane relacje ojciec-córka (Damska torebka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Jak dodaje ekspert, dziewczynka uczy się relacji bycia z mężczyzną poprzez obserwowanie rodziców. - Dlatego ważne jest, żeby czułe słowa padały również między nimi - podkreśla Kinga Ślużyńska.

Psycholog Czułość w relacjach jest nam potrzebka do tego, żebyśmy mogli okazywać sobie swoje uczucia.

W relacjach z córkami ojcowie powinni także uważać na to, co mówią, gdyż w założeniu dowcipna uwaga czy komentarz mogę zostać przez dziecko zrozumiane na opak i sprawić mu przykrość. Nie raz doświadczyła tego córka Czesława Niemena, Natalia. - Niestety mężczyźni z tamtego pokolenia nie mieli wiedzy psychologicznej na temat rozwoju psychicznego małych i młodych ludzi. Mój tata do tej grupy należał, nie był idealny w rozumieniu młodych córek, prowadzeniu ich. Dzisiaj człowiek śmieje się z takich różnych komentarzy, ale wtedy to wprawiało w spory smutek i było zniechęcające - tłumaczy artystka.

Co Natalia Niemen przejęła po tacie, jakie mogą być konsekwencje braku czułości ze strony ojca, a z drugiej strony - jego nadopiekuńczości, dlaczego (i jak) relacja z ojcem kształtuje dorosłą kobietę, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Mira Jankowska, Marta Januszewska

Goście: Natalia Niemen (artystka, córka Czesława Niemena), Kinga Ślużyńska (psycholog, psychoterapeuta), Konrad Kruczkowski (autor bloga "halo.tato!")

Data emisji: 22.10.2016

Godzina emisji: 11.10

pg/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ojcostwo to rola życia". Dlaczego warto szkolić się z bycia tatą?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 13:19
- Ojciec jest kimś fundamentalnym, ostoją, autorytetem, którego wszyscy potrzebują. Aby przyszłe pokolenie mogło znaleźć sens, potrzebuje obojga rodziców - powiedział Dariusz Cupiał, pomysłodawca programu Inicjatywa Tato.Net.
rozwiń zwiń