X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dorosłe dzieci. Dlaczego niedojrzałość jest w cenie?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 17:05
Skąd wokół tylu Piotrusiów Panów i laleczek Barbie? - To moda kulturowa i wynik procesów cywilizacyjnych w kulturze Zachodu, które zmuszają do bycia wiecznie młodym - wyjaśnia psychiatra dr Zenon Dudek.
Audio
  • Eksperci o tym, skąd się biorą wieczne dzieci (Damska torebka/Jedynka)
Dorosłość i dojrzałość  to nie to samo
Dorosłość i dojrzałość to nie to samoFoto: GlowImages/EastNews

Ekspert podkreśla, że "wieczne dzieci" dobrze odnajdują się w organizacjach, w których wymagane są zaangażowanie, kreatywność i energia. - Mogę tu przywołać przykład Jurka Owsiaka, który na młodości zbudował Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To typowy przykład Piotrusia Pana, który mówi "będziemy żyć do końca świata i jeden dzień dłużej" - mówi dr Zenon Dudek. Jednocześnie zaznacza, że osoby niedojrzałe nawiązują płytkie relacje i mają problemy z budowaniem więzi.

A dlaczego dojrzałe kobiety często związują się z niedojrzałymi mężczyznami? Na to pytanie odpowiada dr Elżbieta Zubrzycka psycholog i biolog. Z kolei Henryk Wieja, lekarz, wyjaśnia, jak na niedojrzałość wpływa nieobecność ojca w dzieciństwie, a prof. Marek Wosiński podaje definicję dojrzałości.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Mira Jankowska, Marta Januszewska, Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Goście: dr Elżbieta Zubrzycka (psycholog i biolog, autorka książek nt. rozwoju osobistego), dr Zenon Dudek (psychiatra, założyciel Wydawnictwa Eneteia), Henryk Wieja (lekarz), prof. Marek Wosiński (psycholog, Uniwersytet Stanowy w Arizonie)

Data emisji: 29.09.2016

Godzina emisji: 11.13

mg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kryzys to nie koniec. W zmianie kryje się szansa

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 20:00
Co jest fundamentem związku: idealne dopasowanie czy ciężka praca? O wzajemnej akceptacji i tworzeniu głębokiej więzi, a także sztuce kompromisu rozmawialiśmy w "Damskiej torebce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni szczęśliwy dzień w życiu to ten przed ślubem?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 12:00
- Ludzie zazwyczaj nie potrafią rozmawiać inaczej niż na poziomie przekonań, bo tak należy, bo inni tak robią. Dopiero, kiedy siadają przy stole z nami, kiedy rozmawiamy o ich emocjach, potrzebach, okazuje się dlaczego naprawdę chcą spędzać święta z rodzicami - mówi Beata Janowska, mediatorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minimalizm. Od porządku w szafie do porządku w życiu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 17:20
- Warto się nauczyć mieć dystans do przedmiotów, przyjmować je z radością, kiedy są nam potrzebne, i bez żalu się z nimi żegnać, kiedy przestają być użyteczne - mówi Anna Mularczyk-Meyer, autorka "Prostego bloga".
rozwiń zwiń