X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy "Za życiem" skutecznie pomoże rodzinom?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 15:00
Tydzień temu prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę "Za życiem", która ma wspomóc rodziców wychowujących dzieci z niepełnosprawnością. Z czym na co dzień borykają się takie rodziny?
Audio
  • Ekspertki i mamy niepełnosprawnych dzieci dyskutują o ustawie "Za życiem"(Damska torebka)
Czy Za życiem skutecznie pomoże rodzinom?
Foto: Pixabay (Domena publiczna)

Dr Agnieszka Dudzińska z Centrum Badań nad Niepełnosprawnością podkreśla, że gdy rodzic dowiaduje się o niepełnosprawności czy ciężkiej chorobie swojego dziecka, przede wszystkim czuje się opuszczony przez państwo. - Przy wypisie ze szpitala dostaje zalecenia medyczne, a zupełnie nie ma wsparcia społecznego. Do tej pory ośrodki pomocy społecznej nie otrzymywały informacji, że w ich rejonie rodzi się chore dziecko, a jeśli rodzic samodzielnie udał się do OPS, spotykał się z bezradnością, bo nie było możliwości przyznania asystenta rodziny - wyjaśnia dr Dudzińska. Ten stan rzeczy zmienia nowa ustawa. Do końca roku ma natomiast powstać rządowy program wspierania rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym.

Agnieszka Kossowska, mama niepełnosprawnego Franka, zwraca natomiast uwagę na słaby - jej zdaniem - punkt ustawy "Za życiem": - Te dzieci, które zostaną zdiagnozowane po 1. roku życia, nie mogą liczyć na "pakiet startowy". U mojego syna wszystkie diagnozy padły po 2. roku życia - podkreśla. Opowiada też o "wyrywaniu normalności" i braku szacunku do osób dotkniętych niepełnosprawnością.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Agata Puścikowska, Marta Januszewska, Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Goście: dr Agnieszka Dudzińska (Instytut Studiów Politycznych PAN, Centrum Badań nad Niepełnosprawnością, mama niepełnosprawnego Stefka) oraz Agnieszka Kossowska (autorka książki "Duże sprawy w małych głowach", mama niepełnosprawnego Franka, autorka bloga "Dzielny Franek")

Data emisji: 19.11.2016

Godzina emisji: 11.12

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci na rzecz dzieci z "niepełną sprawnością"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 10:35
Krzysztof Drwal w przeszłości związany był m.in. z radiową Jedynką, a dziś pracuje dla Telewizji Polskiej. Jednak to nie dziennikarstwo jest jego głównym zajęciem. Gość audycji działa w tarnowskim stowarzyszeniu "Ich lepsze jutro".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Za życiem". Plusy i minusy rządowego programu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 19:05
4 listopada Sejm, przy sprzeciwie 140 posłów PO i Nowoczesnej, uchwalił rządową ustawę "Za życiem". Zgodnie z tym prawem z tytułu urodzenia ciężko chorego dziecka będzie przysługiwać jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Warto, by osoby z niepełnosprawnością spróbowały zrobić z niej atut"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 13:47
19 listopada odbędzie się święto osób niepełnosprawnych - 21. Wielka Gala Integracji podsumowująca roczne działania fundacji "Integracja". O uroczystości w radiowej Jedynce rozmawiali członkowie organizacji, Dorota Adamów-Bielkowicz i Tomasz Karcz - jednoręki fryzjer i projektant.
rozwiń zwiń