X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy słowa straciły sens?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 14:00
- Nie umiemy już czytać. Mam na myśli to, że czytamy oczami. Skanujemy, wyłapujemy z ekranu na którym wciąż się zmienia. Natomiast, żeby zrozumieć, trzeba przeczytać na głos, trzeba sobie wyobrazić, że to człowiek sam mówi. Dopiero jak człowiek to przepuści przez siebie, zaczyna rozumieć, o co tam chodzi - podkreśla prof. Marian Płachecki.
Audio
  • Czy słowa straciły sens? Co dalej z językiem (Damska torebka/Jedynka)
Czy słowa straciły sens?
Foto: pixabay.com/Anher

Jak przyznaje gość "Damskiej torebski" takich sytuacji jest jednak coraz mniej. Zdaniem Anety Liberackiej jesteśmy rozleniwieni cywilizacją obrazu. - Tekst musi nieść "coś" w trzech pierwszych wyrazach, bo dalej już nie czytamy - mówi szefowa portalu Stacja 7.

Aneta Liberacka Głównie skanujemy, podanie czegoś na obrazku bardzo rozleniwia

Jak zwróciła uwagę jedna z prowadzących powinniśmy wrócić do wartości słowa, bo to jest ogromna moc. - Dużo mówimy, słów pada mnóstwo, ale czy przywiązujemy wagę do ich znaczenia? A  przecież "na początku było Słowo". Słowo ma ogromna moc, można nim niszczyć jak mieczem, ale można spowodować uśmiech na twarzy, radość. Dobrze byłoby, gdyby słowa były mostem między ludźmi i łączyły, a nie dzieliły, żeby nie były to słowa nienawiści - podkreśliła Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Czy osoby z różnych pokoleń mają dostęp do tych samych mediów? Czy chcą do nich sięgać? Czy straconą w internecie wiarygodność można odzyskać? Dlaczego prof. Płachecki zdecydował się na staż w jednym z polskich tabloidów i co go to nauczyło? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Agata Puścikowska, Marta Januszewska, Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Goście: Aneta Liberacka (szefowa portalu Stacja 7), prof. Marian Płachecki (literaturoznawca, kulturoznawca SWPS)

Data emisji: 26.11.2016

Godzina emisji: 11.12

gs/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Emigracja wreszcie jest także kobietą"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 15:16
- Po raz pierwszy w historii emigracja jest tak równościowa. Do tej pory obowiązywał mit emigracji politycznej, w którym to mężczyzna uciekał przed opresyjnym systemem. Dziś połowa Polaków, którzy emigrują to kobiety - mówi badaczka literatury dr Anna Kronenberg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmy i seriale historyczne kształtujące nasz patriotyzm

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 15:57
- Poza "Czasem honoru" grałem też w "Karbali" i w "Miasto 44", w filmach pokazujących jak fascynujący jest świat wojska, jak fascynujące są historie ludzi, często nie będących krystalicznymi, mającymi wady, ale też ogromne zalety. Wydźwięk każdego z nich jest zdecydowanie antywojenny - oceniał aktor Antoni Królikowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy "Za życiem" skutecznie pomoże rodzinom?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 15:00
Tydzień temu prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę "Za życiem", która ma wspomóc rodziców wychowujących dzieci z niepełnosprawnością. Z czym na co dzień borykają się takie rodziny?
rozwiń zwiń