Anna Seniuk i Magdalena Małecka-Wippich o relacji matki z córką

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 13:00
- Moje wychowanie było dość ostre. Osobą ciepłą i najbliższą mojemu sercu był ojciec. Relacje z nim były bardzo ciepłe, rozumieliśmy się. Tego mi brakowało w dzieciństwie i pomyślałam, że ja moim dzieciom właśnie to dam - mówiła Anna Seniuk wspominając swoje dzieciństwo. 
Audio
  • Anna Seniuk i Magdalena Małecka-Wippich opowiadają o relacji matki z córką (Damska torebka/Jedynka)
Magdalena Małecka-Wippich i Anna Seniuk
Magdalena Małecka-Wippich i Anna Seniuk Foto: Wojciech Rudzki

ojciec córka_663.jpg
Relacje ojciec-córka. Fundament to czułość

W listopadzie ukazała się książka "Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem". To nietypowy wywiad rzeka, z mamą rozmawia bowiem córka Magdalena Małecka-Wippich. Czy praca nad publikacją były łatwym okresem? Co dała ich relacji? - Ostatnimi laty dochodzę do wniosku, że bez Magdy nie dałabym sobie rady w życiu. Jak pisze o mnie w książce, Anna Seniuk to chaos. Magda jest uporządkowana - opowiada aktorka. 

- Chaos jest tylko w pewnych sferach. Właśnie na tym polega ciekawostka Twojej natury - przyznaje Magdalena Małecka-Wippich. - Jako profesjonalistka jesteś precyzyjna, przygotowana, ale w życiu codziennym jesteś chaosem. Co się objawia tym, że muszę przypilnować, żebyś nie zostawiła okularów po wywiadzie - zdradza córka. 


990826-anna-seniuk-nietypowa-baba-jestem.jpg

Jak przyznają matka z córką, ich relacja nie zawsze była taka. Jak ewoluowała? Dlaczego Anna Seniuk i Magdalena Małecka-Wippich długo wzbraniały się przed napisaniem wspólnej książki? Kiedy miłości jest za dużo? Co, kiedy córka wchodzi w rolę matki? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Mira JankowskaMarta Januszewska, Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Goście: Anna Seniuk (aktorka), Magdalena Małecka-Wippich (córka Anny Seniuk)

Data emisji: 17.12.2016

Godzina emisji: 11.10

gs/pg

Czytaj także

Dorosłe dzieci. Dlaczego niedojrzałość jest w cenie?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 17:05
Skąd wokół tylu Piotrusiów Panów i laleczek Barbie? - To moda kulturowa i wynik procesów cywilizacyjnych w kulturze Zachodu, które zmuszają do bycia wiecznie młodym - wyjaśnia psychiatra dr Zenon Dudek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co sprawia, że pomagamy innym?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 13:15
- Debata o altruizmie jest jedną z najciekawszych w naukach społecznych - na ile jest on czymś wrodzonym, a na ile sytuacyjny - mówi Maria Rogaczewska z Centrum Wyzwań Społecznych przy Instytucie Studiów Społecznych UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Jungowska o tym, jakie książki podsuwać dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 16:00
Aktorka dorosłym widzom znana jest z seriali i spektakli teatralnych, a tym młodszym - z audiobooków m.in. o przygodach Pippi Langstrumpf.
rozwiń zwiń