X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezwykłe narodziny w Betlejem i ekstremalne porody dziś

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2016 14:43
- W mojej pracy zdarzają się porody ekstremalne: szybkie, czasem bardzo radosne, czasem ciężkie. Kobiety rodzą też w samochodach w drodze do szpitala lub przy samym szpitalu, rodzą w domach - mówiła o swych doświadczeniach Monika Nowicka, położna.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Nowicka była wolontariuszką w krajach Afryki i Dalekiego Wschodu. Odpowiadając na pytanie o najbardziej ekstremalny poród, który przyjęła stwierdziła, że to zdarzyło się w Tanzanii. -  Przybiegł do mnie zdenerwowany mężczyzna mówiąc, że żona rodzi i że jest niedaleko. Żeby dotrzeć do kobiety musieliśmy przejechać dwie rzeki wpław. Gdy dotarliśmy do rodzącej, ona leżała przy torach i w tym właśnie momencie urodziła - wyznała ekspertka.

O innym, ekstremalnym porodzie opowiedziała Marzena Deresz - Ja urodziłam w domu. Nasz synek był oczekiwanym, trzecim dzieckiem. Ciąża była wysokiego ryzyka, bo byłam po operacji serca. Wszystko mieliśmy przygotowane choć termin porodu był za 3 tygodnie. Akcja porodowa była taka szybka, że musiałam urodzić w domowej wannie a pomagał mąż. Na szczęście synek był zdrowy. Na drugi dzień zauważyłam, że mąż bardziej posiwiał - powiadała Pani Marzena.

Czy polskie kobiety mają rzetelną wiedzę o porodzie i skąd czerpią informacje? Czego Polki, czy szerzej - Europejki, mogą się uczyć od Afrykanek? Jak ze wczesnym macierzyństwem radzą sobie nastolatki z ośrodka opiekuńczego?

Odpowiedzi w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Damska torebka"

Prowadzą: Marta Januszewska, Mira Jankowska, Agata Puścikowska

Goście: Monika Nowicka (położna, wolontariuszka), Marzena Deresz (mama), Romuald Józef Sadowski (dyr.Ośrodka Poprawczego dla Dziewcząt w Falenicy)

Data emisji: 24.12.2016

Godzina emisji: 11.06

ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Damska torebka". Prowadzące odkrywają karty

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2016 13:52
- W tej audycji będzie rozmawiać nie tylko o nas, kobietach: o tym co nas fascynuje, irytuje, inspiruje i podnieca. Będzie też o mężczyznach - mówi Mira Jankowska, współprowadząca nową Jedynkową audycję "Damska torebka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To gospodynie wiejskie odpowiadają za całe życie na wsi"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 13:00
Są w Polsce takie miejsca, w których panie nadają zdecydowany ton. Dbają o to, by lepiej się żyło ludziom w ich otoczeniu. Aż chciałoby się powiedzieć - mają tę moc!
rozwiń zwiń