Slow life. Jak celebrować życie?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 20:00
- Ludzie nie rozumieją, że można się oddać całkowicie jakiejś rzeczy, choćby na pięć minut, ale zupełnie. Każdy wciąż goni, goni, wciąż narzeka, wciąż patrzy na kalendarzyk - mówi o. Leon Knabit, autor książki "Slow life według ojca Leona".
Audio
  • Slow life. Jak celebrować życie? (Damska torebka/Jedynka)
- Ważne jest aby poświęcić się temu, co dzieje się w tym momencie - podkreśla Olga Siara
- Ważne jest aby poświęcić się temu, co dzieje się w tym momencie - podkreśla Olga SiaraFoto: pixabay.com/Unsplash

vw-camper-336606_1920 1200.jpg
Długie weekendy w 2017. Jak je najlepiej wykorzystać?

Publikacja jest zbiorem rozmów z sześcioma różnymi, znanymi postaciami: Joanną Kołaczkowską, Anną Dymną, CeZikiem, Marcinem Prokopem, Markiem Kamińskim i Krzysztofem Skórzyńskim. Jak podkreśla 86-letni zakonnik, choć każda z tych osób jest zapracowana, to znalazła czas na rozmowę. - Ani razu przy tych rozmowach nie było spojrzenia na zegarek, nie było powiedzenia "nie mam czasu". Samo bycie w czasie i nieprzyspieszanie. Dobrze czynić dobro, być całym dla człowieka, z którym ma się kontakt - podkreśla o. Leon Knabit. 

- Wydaje mi się, że w filozofii wolnego życia nie chodzi o to, żeby żyć rozlaźle, żeby wszystko robić powoli, na zwolnionych obrotach. Chodzi o to, żeby celebrować czas, który się ma. Chodzi o to, żeby w tych momentach, które nie są naszą pracą, naszymi obowiązkami domowymi, nie patrzeć na zegarek. Czasem w nierobieniu niczego też można znaleźć sens, dla siebie, dla swoich dzieci - mówi Krzysztof Skórzyński.

Jak mądrze zwalniać? Czym przyciąga "duchowe SPA" benedyktynów w Tyńcu? To świat się śpieszy coraz bardziej czy każdy z nas? Dlaczego warto prowadzić kalendarz? Czym jest hygge? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Marta Januszewska, Małgorzata Ostrowska-KrólikowskaAgata Puścikowska

Goście: o. Leon Knabit, Krzysztof Skórzyński, Olga Siara

Data emisji: 7.01.2017

Godzina emisji: 11.13

gs/mk

Czytaj także

Anna Seniuk i Magdalena Małecka-Wippich o relacji matki z córką

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 13:00
- Moje wychowanie było dość ostre. Osobą ciepłą i najbliższą mojemu sercu był ojciec. Relacje z nim były bardzo ciepłe, rozumieliśmy się. Tego mi brakowało w dzieciństwie i pomyślałam, że ja moim dzieciom właśnie to dam - mówiła Anna Seniuk wspominając swoje dzieciństwo. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe narodziny w Betlejem i ekstremalne porody dziś

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2016 14:43
- W mojej pracy zdarzają się porody ekstremalne: szybkie, czasem bardzo radosne, czasem ciężkie. Kobiety rodzą też w samochodach w drodze do szpitala lub przy samym szpitalu, rodzą w domach - mówiła o swych doświadczeniach Monika Nowicka, położna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy umiemy być wdzięczni za to, co mamy?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 16:11
W ostatnim dniu roku rozmawialiśmy o górkach i dołkach, które przytrafiają się w życiu każdego z nas, a także o tym, że czasem trudniej zmierzyć się z sukcesem niż z porażką.
rozwiń zwiń