X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego młodzi decydują się na wolontariat misyjny?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 14:30
Śmierć młodej wolontariuszki misyjnej, Heleny Kmieć, wywołała wiele pytań: kim w ogóle są wolontariusze misyjni? dokąd i po co wyjeżdżają? czy ich praca jest bezpieczna? I dlaczego większość wolontariuszy misyjnych to młode kobiety?
Audio
  • Marta Kobylska, Ewa Marciniak, Dorota Zielińska i o. Jan Fecko o wolontariacie misyjnym (Damska torebka/Jedynka)
Demokratyczna Republika Konga, misja UNICEF, 2008 r. Wolontariusze bawią się z miejscowymi dziećmi
Demokratyczna Republika Konga, misja UNICEF, 2008 r. Wolontariusze bawią się z miejscowymi dziećmiFoto: Valeriya Anufriyeva/Shutterstock.com

Odpowiedź na to ostatnie pytanie zna jedna z trzech goszczących w radiowej Jedynce wolontariuszek misyjnych, Marta Kobylska. - Myślę, że my kobiety mamy taką naturalną potrzebę bycia mamami, na różnym polu. W momencie, gdy kobieta ma 21 lat i nie ma jeszcze rodziny, tak jak ja, może realizować się na tym polu w inny sposób. Na przykład poprzez wolontariat - tłumaczy członkini Wolontariatu Misyjnego Salvator.

Wyjazd na misje do odległego kraju to moda, sposób na przygodę czy wybór życiowej drogi? Czym podyktowane są takie decyzje? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Marta Januszewska, Agata Puścikowska

Goście: o. Jan Fecko (Centrum Formacji Misyjnych), Marta Kobylska (Wolontariat Misyjny Salvator), Ewa Marciniak (Stowarzyszenie Misji Afrykańskich), Dorota Zielińska (Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti)

Data emisji: 4.02.2017

Godzina emisji: 11.11

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wolontariuszki" - Magda Skawińska

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 08:00
Młode kobiety na co dzień pracują, studiują. Co jakiś czas jednak porzucają swoje ustabilizowane życie, żeby jechać do Afryki lub Azji i pomagać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport o biedzie w Polsce. Jak pomagać skutecznie?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 18:15
Wg GUS w 2015 r. w skrajnym ubóstwie żył co 15 obywatel Polski, a w tzw strefie niedostatku aż 43 procent. Kogo należy uznać za biednego w naszym kraju?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc bezdomnym miarą naszego człowieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 13:34
- Każdy człowiek, bez względu na wszystko, ma prawo do tego, by był traktowany z szacunkiem - apelowała Adrianna Porowska, na co dzień pomagająca bezdomnym.
rozwiń zwiń