X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak otoczyć troską starzejących się rodziców czy teściów?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 13:55
 Jak taka opieka wygląda, a jak wyglądać by mogła? Na jakie udogodnienia ze strony państwa możemy liczyć? 
Audio
  • Ekspertki ze Stowarzyszenia Syntonia o opiece nad starszym pokoleniem (Damska torebka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: perfeclab/Shutterstock

Czy opiekować się samodzielnie, czy skorzystać ze specjalistycznych ośrodków? - My nie przekonujemy do żadnego z tych rozwiązań. To jest zawsze indywidualna decyzja. Pomagamy natomiast obejrzeć sytuację, przyjrzeć się relacjom i dostrzec, jakie możliwości ma rodzina. Istotne jest nasze emocjonalne nastawienie. W Polsce mamy taki model, że zajmowanie się starszym pokoleniem należy do rodziny, ale czasem są sytuacje, że rodziny nie są w stanie zapewnić odpowiedniej opieki w domu, gdy opieka musi być na specjalistycznym poziomie - wyjaśniały ekspertki działające w Stowarzyszeniu Syntonia.

"Mądra obecność daje siłę"
pap_kaczkowski 1200_1CS.jpg

Psychoterapeutki dodały, że "staramy się powiedzieć i przekazać rodzinom, że podjęcie decyzji o "oddaniu rodzica" nie oznacza, że jesteśmy wyrodnymi dziećmi. Staramy się pokazać, że jest to wyraz odpowiedzialności i myślenia o tym, by moim najbliższym było dobrze".

W audycji gościła też pani Magda Wiktorska, która opiekowała się dwojgiem schorowanych rodziców. Opowiedziała o tym, jakim ważnym doświadczeniem to było dla niej, jakie nauki wyciągnęła i co zyskała dzięki tamtemu czasowi. 

Usłyszeliśmy także reportaż z Ośrodka Pomocy Społecznej na warszawskim Ursynowie, a Ewa Drop i Izabela Cymer wyjaśniły na czym polega działalność Stowarzyszenia Syntonia. Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Damska torebka"

Prowadzi: Mira Jankowska i  Marta Januszewska

Goście: Ewa Drop (psycholog, gerontolog, Stowarzyszenie Syntonia), Izabela Cymer (psychoterapeutka, gerontolog, Stowarzyszenie Syntonia), Magdalena Wiktorska (opiekunka starszych rodziców)

Data emisji: 11.03.2017

Godzina emisji: 11.11

ab/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy umiemy być wdzięczni za to, co mamy?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 16:11
W ostatnim dniu roku rozmawialiśmy o górkach i dołkach, które przytrafiają się w życiu każdego z nas, a także o tym, że czasem trudniej zmierzyć się z sukcesem niż z porażką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Babcie Anno Domini 2017. Jakie są?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 14:20
- Współczesne babcie mają mniej wolnego czasu, ale i wnukowie też go mają mniej. Harmonogram naszych wzajemnych kontaktów jest dużo bardziej skomplikowany niż ten, który pamiętam z mego własnego dzieciństwa - mówiła Dorota Maj, dziennikarka i babcia.
rozwiń zwiń