X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Potrzeby duchowe współczesnej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 18:03
Jak wyrażane i zaspokajane są potrzeby duchowe współczesnej kobiety? Na ile ważna jest forma? I dlaczego w ogóle to kobiety częściej "wchodzą" w różnego rodzaju duchowe drogi? Jak to rzutuje na ich otoczenie? 
Audio
  • O duchowości kobiet mówią: Katarzyna Olubińska, Aleksandra Tubielewicz i Marta Brzezińska-Waleszczyk
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

- Każdy z nas ma potrzebę jakiejś duchowości. Jesteśmy i duchem, i ciałem. Mamy potrzebę mówienia o tym, co przeżywamy duchowo. To są piękne chwile, którymi chcemy się dzielić. To, że kobiety częściej rozmawiają o swej duchowości, jest kwestią natury, może też kwestią gadatliwości - zastanawiała się Marta Brzezińska-Waleszczyk. 

Potrzebę kobiet mówienia o swej duchowości potwierdziła Katarzyna Olubińska, autorka bloga "Bóg w wielkim mieście". - 90 procent osób piszących na moim blogu to kobiety - stwierdziła.

Kobieta kobiecie...? Wsparciem!
kobiety piątka sukces 1200x660.jpg

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, rozważając, czym jest duchowość kobiety, powiedziała, że "jak się tak mocniej zastanowić, to jest różnica między duchowością mężczyzn a kobiet. Dla mnie duchowość kobiety to jest taka kraina łagodności. To się sprowadza do czułości, do wrażliwości, do spokoju. Trudno to osiągnąć w życiu, ale to jest takie nasze dążenie do tych cech, do tych cnót".

W nagraniu audycji także o spotkaniach pod hasłem "Marta i boskie babki", historiach nawróceń Aleksandry Tubielewicz i Marty Brzezińskiej-Waleszczyk oraz książkach, które wydają.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Marta Januszewska i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Goście: Katarzyna Olubińska (autorka bloga "Bóg w wielkim mieście", dziennikarka DDTVN), Aleksandra Tubielewicz (artystka, autorka projektu "Dziennik Nowego"), Marta Brzezińska-Waleszczyk (dziennikarka, publicystka, autorka książek, związana m.in. z portalem Aleteia)

Data emisji: 1.04.2017

Godzina emisji: 11.06

ab/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Z racji biologii kobiety uzależniają się szybciej"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 15:08
- Kobiety inaczej metabolizują i trawią alkohol. Ze względu na mniejszą ilość wody w ich organizmach alkohol inaczej się rozkłada. Mają one również zupełnie inną gospodarkę hormonalną - mówi terapeutka uzależnień Justyna Matkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Religijność współczesnych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 14:40
Jak wyrażane i zaspokajane są potrzeby duchowe współczesnej kobiety? Na ile ważna jest forma?
rozwiń zwiń