Polki niezadowolone ze swojego wyglądu

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 13:30
Jak wynika z badań przeprowadzonych na zamówienie jednego z producentów soków owocowych, tylko co piąta Polka jest zadowolona ze swojego wyglądu! W "Damskiej torebce" próbujemy dociec, skąd bierze się tak niska samoocena.
Audio
  • Z czego wynika niska samoocena Polek (Damska torebka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Problem dotyczy nie tylko dojrzałych kobiet, ale także bardzo młodych dziewcząt. Brygida Grysiak, dziennikarka TVN, niedawno zrealizowała reportaż o tym, jak postrzegają się polskie nastolatki. - Jak pytasz, czy się sobie podobają, czy się akceptują, to wszystkie mówią "tak". Ale jak zaczynasz pytać o konkrety, to dowiadujesz się - co było dla mnie szokujące - że one mając 14-15 lat nie wychodzą z domu bez makijażu. Dziewczyna, która jest śliczna, mówi mi, że jest brzydka i gruba - opowiada Grysiak.

Dziennikarka przyznaje też, że kłopoty z samooceną w wieku dojrzewania to norma, jednak w Polsce zjawisko to jest wyjątkowo silne. - Z badań przeprowadzonych w 42 krajach wynika, że jesteśmy na pierwszym miejscu: nasze nastolatki czuję się najgrubsze i najbrzydsze - alarmuje gość radiowej Jedynki.

Jak na naszą samoocenę wpływają relacje z rodzicami i wizerunek kobiet lansowany w mediach, także tych społecznościowych? Czy nie potrafimy przyjmować komplementów? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Marta Januszewska, Agata PuścikowskaMałgorzata Ostrowska-Królikowska

Goście: Emilia Szota (organizatorka spotkań "Kobieta urzekająca") oraz Brygida Grysiak (dziennikarka TVN)

Data emisji: 8.04.2017

Godzina emisji: 11.12

mg/pg

Czytaj także

Różowy podatek, czyli o nawykach zakupowych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 19:15
Podobno tylko dwie rzeczy na świecie są w stanie uszczęśliwić kobiety. Pierwsza to usłyszeć "kocham Cię", a druga – zakupy, najlepiej ze zniżką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potrzeby duchowe współczesnej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 18:03
Jak wyrażane i zaspokajane są potrzeby duchowe współczesnej kobiety? Na ile ważna jest forma? I dlaczego w ogóle to kobiety częściej "wchodzą" w różnego rodzaju duchowe drogi? Jak to rzutuje na ich otoczenie? 
rozwiń zwiń