Piknik Naukowy. "Rolą mediów publicznych jest kreowanie takich imprez"

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 14:14
- Piknik Naukowy pokazuje, że Polacy chcą się uczyć, chcą rozwijać swoją wiedzę, tylko trzeba im to umożliwić w ciekawy sposób - mówi wiceprezes Polskiego Radia Mariusz Staniszewski.
Audio
  • Mariusz Staniszewski, Robert Firmhofer, prof. Łukasz Turski i Jakub Opara o 21. Pikniku Naukowym (Damska Torebka/Jedynka)
Mariusz Staniszewski
Mariusz StaniszewskiFoto: Łukasz Kowalski/IAR

Tysiąc doświadczeń i ponad dwieście instytucji z kraju i ze świata. W sobotę (3.06) Stadion PGE Narodowy zmienił się w laboratorium badawcze i miejsce doświadczeń naukowych. - Rolą mediów publicznych jest kreowanie i rozwijanie takich imprez. Jeżeli możemy mówić o misji, to to jest misja w 100 procentach. Być może we współpracy z Centrum Nauki Kopernik uda się nam przenieść Piknik Naukowy, choćby w jakiejś części, do innych miast - podkreśla Mariusz Staniszewski.

Tegoroczny Piknik Naukowy odbywał się pod hasłem "Ziemia". - Jest czymś, delikatnie mówiąc, zadziwiającym, że dno Rowu Mariańskiego poznaliśmy dzięki chęci i prywatnym działaniom znanego reżysera filmowego. My mniej wiemy o Ziemi niż o kosmosie. A poza tym, jedną z rzeczy, którą chciałbym, żeby pokazał ten Piknik jest to, ile wspaniałych badań naukowych na temat Ziemi odbywa się w tej chwili w Polsce - tłumaczy prof. Łukasz Turski, jeden z pomysłodawców imprezy organizowanej przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.

Czy Piknik Naukowy jest największą tego typu imprezą na świecie? Jak długo trwają przygotowania do niego? O tym w nagraniu audycji. W drugiej jej części Marta Januszewska i Mira Jankowska rozmawiały z Ewą Domaradzką i Anną Chrzanowską z Instytutu Psychologii PAN.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą:  Agata Puścikowska i Mira Jankowska

Goście: Mariusz Staniszewski (wiceprezes Polskiego Radia), Robert Firmhofer (dyrektor Centrum Nauki Kopernik), prof. Łukasz Turski (jeden z pomysłodawców Pikniku Naukowego), Jakub Opara (prezes spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego), Ewa Domaradzka i Anna Chrzanowska (Instytut Psychologii PAN)

Data emisji: 3.06.2017

Godzina emisji: 11.12

pg/ei

Czytaj także

Robert Firmhofer: treścią Pikniku jest to, czego można doświadczyć

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 08:53
- Piknik Naukowy opiera się na formatach maksymalanie angażujących publiczność - mówił w "Sygnałach dnia" Robert Firmhofer, dyrektor Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

21. Piknik Naukowy. Zobacz radio od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 09:45
- Chcemy pokazać, jak głos naszych dziennikarzy trafia do Państwa, do odbiorników, pokonując Ziemię, bo przecież hasło tegorocznego Pikniku Naukowego to właśnie "Ziemia" - mówi dziennikarka radiowej Jedynki Dorota Truszczak.
rozwiń zwiń