Jak pielęgnować historię swojej rodziny?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2017 14:00
- Dbałam o to, żeby uchować w moim starym domu tę przeszłość. Jeżeli ktoś do niego wejdzie widzi jaką on ma historię. To była podstawa do napisania powieści. To też hołd dla stron rodzinnych, tam się czuje wśród swoich - opowiada  Ilona Gołębiewska, autorka książki "Powrót do starego domu". 
Audio
  • Czy rzeczywiście "bez korzeni nie ma skrzydeł"? (Damska torebka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Autorstwa TeodorLazarev

Kwiaty 1200.jpg
Mieszczuchy wracają do natury. "To trwały trend"

Naszymi gośćmi w studiu były Ałbena Grabowska, neurolog o bułgarskich korzeniach i Ilona Gołębiewska, pedagog-terapeuta o korzeniach kurpiowskich. Obie pracują zawodowo, obie ukochały miejsca swojego pochodzenia i napisały o tym książki. O wadze powrotu do domu rodzinnego, do życia na wsi opowiadała telefonicznie z Podlasia Katarzyna Droga, która przyznawała, że taka decyzja ma także swoje trudniejsze strony. 

Jak rozmówczynie Marty Januszewskiej i Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej odkrywały historie swojej rodziny, jak uczyły się je pielęgnować i co sprawiło, że postanowiły stworzyć na ich bazie powieści? Czy rodzinna historia jest błogosławieństwem czy brzemieniem? Jakie znaczenia według nich ma dla naszej tożsamości to skąd pochodzimy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Marta Januszewska i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Goście: Ałbena Grabowska (autorka książek "Tam, gdzie urodził się Orfeusz" i trylogii "Stulecie winnych"), Ilona Gołębiewska (autorka książki "Powrót do starego domu"), Katarzyna Droga (autorka książek "Pokolenia" i "Pokolenia powrót do domu")

Data emisji: 10.06.2017

Godzina emisji: 11.11

gs/kd

Czytaj także

Imię dla dziecka - praktyczne, popularne czy oryginalne?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 15:34
Zuzanna, Julia, Lena, Antoni, Jakub i Szymon - to imiona najchętniej nadawane dzieciom w 2016 roku. Czy teraz wiele dziewczynek dostanie na imię Klara, tak jak córeczka Lewandowskich?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samotne macierzyństwo - wielkie wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 11:15
Zbliżający się Dzień Matki jest okazją by zastanowić się jaka jest skala tego zjawiska w Polsce, jak kobiety radzą sobie z tym wyzwaniem i na jaką pomoc mogą liczyć? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieta-szef. "Szklany sufit" jest w nas samych?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 11:12
- Wiele kobiet, które daleko zaszły, czuje lęk przed tym, co je czeka, boją się awansu i dalszego marszu w górę. Same więc narzucają sobie ograniczenia w rozwoju kariery - twierdzą goście audycji "Damska torebka".
rozwiń zwiń