Seniorzy-wolontariusze. Oddają serce innym

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 09:20
1 października będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. W "Damskiej torebce" spotkaliśmy się z takimi starszymi osobami, które swoje zainteresowania i energię postanowiły... przekazać innym.
Audio
  • Seniorzy-wolontariusze. Oddają serce innym (Damska torebka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Naszymi gośćmi byli wolontariusze - seniorzy. Robert Wierzbicki pomaga w organizowaniu "Szlachetnej paczki", a Ewa Groblewska dzierga wyprawki dla "Tęczowego kocyka". Jej minikocyki, rożki, czapeczki i beciki trafiają do szpitali i hospicjów, by pomóc rodzicom w godnym pożegnaniu zmarłych przed urodzeniem dzieci.

W studiu gościliśmy też Iwonę Dąbrowską, redaktor naczelną czasopisma "Lecą lata, biegną dni".

Jak adresować talenty, doświadczenie i siły, i po co to robić, będąc seniorem? Czego od starszych uczą się najmłodsi i ci w sile wieku? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: "Damska torebka"

Prowadzą: Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Marta Januszewska

Goście: Robert Wierzbicki oraz Ewa Groblewska (seniorzy-wolontariusze), Iwona Dąbrowska (redaktor naczelna czasopisma "Lecą lata, biegną dni")

Data emisji: 30.09.2017

Godzina emisji: 16.10

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hygge - duński sposób na dobre życie

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 13:59
Duńska aktorka Marie Tourell Soderberg przemierzyła swój kraj, rozmawiając z ludźmi w ich domach i szukając odpowiedzi na pytanie, jak osiągnąć życiową satysfakcję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Juwenalia seniorów. Chóry, teatry i... kankan

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 12:00
Po wakacyjnej przerwie powraca audycja "Czas pogody", w której podpowiadamy, jak cieszyć się życiem bez względu na wiek. - Czasami jesień życia można zamienić w twórczą wiosnę - mówi gość audycji Bartłomiej Włodkowski z Fundacja AVE.
rozwiń zwiń