X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Handel w niedzielę. Kto robi wtedy zakupy?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2017 17:36
Politycy i ekonomiści dyskutują o zasadności ograniczenia handlu w niedziele, a może by tak zapytać: dlaczego w ogóle chodzimy wtedy na zakupy? Czy naprawdę musimy, czy to tylko kwestia przyzwyczajeń? 
Audio
  • Handel w niedzielę. Kto robi wtedy zakupy? (Damska torebka/Jedynka)
Od 1 stycznia tego roku przepisy ustawy ograniczającej handel w niedziele zostały zaostrzone.
Od 1 stycznia tego roku przepisy ustawy ograniczającej handel w niedziele zostały zaostrzone. Foto: Shutterstock.com/Ipek Morel

- Klienci będą zawsze kupować tyle samo i tego samego. Musimy zjeść, ubrać się, kupić pralkę czy lodówkę, ale nie musimy tego robić w niedzielę - mówi Irena Bylicka, ekonomistka z Warszawy.

Iwona Tyrna-Łojek, socjolog i propagatorka czynnego udziału kobiet w biznesie zaznacza, że wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę tak naprawdę na samym początku nie spowoduje wielkich zmian. - Wynika to z faktu, że abyśmy zaczęli traktować zmianę, jako coś trwałego potrzeba około 6 miesięcy - podkreśla gość jedynki. - W końcu przyzwyczaimy się do tego, że sklepy są zamknięte, będziemy inaczej planować nasz wolny czas i zaczniemy korzystać z tego, co jest nam oferowane - dodaje.

W audycji zapytaliśmy także właścicielki sklepów oraz sprzedawczynie z różnych stron Polski, co one sądzą o pracy w niedzielę. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Damska torebka"

Prowadzą: Marta Januszewska, Agata Puścikowska

Goście: Małgorzata Źródło-Loda (specjalistka zarządzania zasobami ludzkimi, właścicielka sieci sklepów na Podkarpaciu), Irena Bylicka (ekonomistka z Warszawy), Iwona Tyrna-Łojek (socjolog z Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, propagatorka czynnego udziału kobiet w biznesie) oraz sprzedawczynie z różnych stron Polski.

Data emisji: 21.10.2017

Godzina emisji: 16.13

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Garnki, samopiorące się ubrania i inne cuda sprzedaży bezpośredniej

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 14:00
- Na większości pokazów w Polsce sprzedawane są urządzenia paramedyczne, co znaczy, że nie mają właściwości medycznych, o których zapewnia sprzedawca. Mówię to z całą odpowiedzialnością. Zdaniem UOKiK większość tych produktów ma nierealną cenę, czyli tysięczną marżę - ostrzega Małgorzata Cieloch, rzeczniczka Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie jest restrykcyjny projekt". Alfred Bujara o handlu w niedzielę

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 13:07
- Zgłosiliśmy projekt nie całkowicie zakazujący, a ograniczający handel w niedzielę - mówił w radiowej Jedynce Alfred Bujara, przewodniczący sekcji krajowej pracowników handlu NSZZ "Solidarność".
rozwiń zwiń