Moda na gotowanie na ekranie?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2017 17:39
Coraz bliżej święta Bożego Narodzenia. W wielu rodzinach już rozpoczyna się wielkie gotowanie, w innych narzekanie, że kuchnia to miejsce nudy, złodziej czasu i wytwórnia stresu. Z drugiej strony coraz więcej osób sięga po przepisy i dobre kulinarne rady, oglądając filmiki kulinarne i czytając kulinarne blogi.
Audio
  • Moda na gotowanie na ekranie? (Damska torebka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Czy można mówić o nowym zjawisku społecznym: modzie na gotowanie na ekranie przez zwyczajne gospodynie domowe?

- Gotowanie rzeczy dobrych to wcale nie jest taka prosta sprawa. Gotować trzeba umieć. Na blogach kulinarnych znaleźć można wiele inspiracji i wskazówek, ale gotowanie powinno też sprawiać radość - mówi Anna Lew-Starowicz, wieloletnia redaktor naczelna portalu dla kobiet, a obecnie twórczyni warsztatów dla matek, i dodaje, że w dzisiejszych czasach na gotowanie czasami ciężko jest nam znaleźć czas.

Innego zdania jest Magdalena Grzegorczyk, twórczyni kanału Skutecznie.tv. - Pracuję zawodowo, jestem mamą, mam dom na głowie... dlatego staram się gotować dania szybkie, smaczne, proste i wartościowe. Wcale nie spędzam dużo czasu w kuchni, a wręcz bezwstydnie mało, więc jest to chyba kwestia podejścia - podkreśla. Dlaczego założyła vloga? - Bardzo chcę się podzielić tym, że gotowanie może być proste. Jestem głęboko przekonana, że każdy potrafi gotować - zaznacza.

Tomasz Bączkowski, z zawodu architekt, laureat trzeciej edycji programu "Bake off - ale ciacho" mówi, że nie wie dokładnie kiedy nauczył się piec. - Zawsze robiłem to amatorsko. Wagę kupiłem dopiero, kiedy startowałem do programu. Całe życie jej nie używałem - zaznacza i dodaje, że jego zdaniem sam talent nie wystarczy. - Trzeba się rozwijać. Poczytać blogi czy pooglądać vlogi. Wtedy dochodzi się do własnych wniosków i umiejętności - dodaje.

- Bloger nie istnieje bez odbiorcy. Na 26 milionów użytkowników polskiego internetu powstały ponad 3 miliony blogów. Aktywnych jest pewnie około miliona albo mniej. Wydaje mi się, że historia kołem się toczy. W XIX wieku, kiedy kobiety się mocno wyemancypowały, poszły do szkół i nie miały już czasu uczyć się gotowania od swoich mam, sięgały po książki kucharskie. Dziś weszło do do internetu - mówi Anna Lew-Starowicz.

Czy moda na blogi i vlogi kulinarne ma związek z charakterystycznym dla naszych czasów ekshibicjonizmem? Czy gotowanie dla samego siebie może być tak samo przyjemne jak dla kogoś innego? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Marta Januszewska i Agata Puścikowska

Goście: Magdalena Grzegorczyk (twórczyni kanału Skutecznie.tv), Anna Lew-Starowicz - (wieloletnia redaktor naczelna portalu dla kobiet, a obecnie twórczyni warsztatów dla matek), Tomasz Bączkowski (z zawodu architekt, laureat trzeciej edycji programu "Bake off - ale ciacho")

Data emisji: 16.12.2017

Godzina emisji: 16.16

kh/ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Jesteśmy tym, co jemy. O jakości tego, co nakładamy na talerze

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 17:38
- Mam wrażenie, że coraz więcej osób zwraca uwagę na ekologiczne produkty. Coraz więcej osób chce się świadomie odżywiać - podkreśliła w radiowej Jedynce Anna Ogiegło.
rozwiń zwiń