Z Nowym Rokiem nowym krokiem

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 18:52
Dlaczego kobiety, matki zmieniają pracę? I to czasem dość radykalnie. Bywa, że decyzja o zmianie zapada właśnie wraz z postanowieniami noworocznymi. Czy nowy rok to dobry czas na życiowe zawirowania? I jak się do radykalnej zmiany pracy przygotować?
Audio
  • Czy warto dokonywać zmian w życiu i jak się do tego przygotować? (Damska torebka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StartupStockPhotos/pixabay

Biotechnolog Karolina Kurzela wspomina, jak u niej doszło do zmiany pracy i zajęcia się produkcją ubrań dla kobiet w ciąży i karmiących matek. Nie zrobiła tego kierowana noworocznym impulsem. Po prostu jako matka zauważyła, że na rynku brakuje takich ubrań. Chciała też więcej czasu spędzać z rodziną. - No i udało się - podsumowała. Ale czy w nowy rok, czy kiedy indziej, motywy są podobne.

Agata Kaczmarek spełniała się przez dziewięć lat pracując w dziale HR jednej z korporacji. Przyznaje, że się tam realizowała. Zmiana w życiu nie nastąpiła na przełomie roku, ale w marcu. Pewnego dnia zabrakło jej na liście osób, które miały dalej pracować w firmie. - Trafiłam do grupy wsparcia, bardzo sympatyczne grono, pozwoliło mi to odnaleźć się i stwierdzić, że ja już nie chcę wracać do takiej pracy na etat - wspomina. Opowiada, jak założyła własną markę.

Posłuchaj całej audycji, w której mówimy o inspiracji do zmian w życiu. A od czego zacząć?

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Marta Januszewska i Agata Puścikowska

Goście: Agata Kaczmarek (MNO - My New Ocean), Karolina Kurzela (biotechnolog, milk & love)

Data emisji: 30.12.2017

Godzina emisji: 16.14

ag/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Moda na gotowanie na ekranie?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2017 17:39
Coraz bliżej święta Bożego Narodzenia. W wielu rodzinach już rozpoczyna się wielkie gotowanie, w innych narzekanie, że kuchnia to miejsce nudy, złodziej czasu i wytwórnia stresu. Z drugiej strony coraz więcej osób sięga po przepisy i dobre kulinarne rady, oglądając filmiki kulinarne i czytając kulinarne blogi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co świąteczne życzenia mówią o nas samych?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2017 18:09
Co sobie przekazujemy składając życzenia? Czego sobie życzymy? Czy życzenia świąteczne mają jakąś specyficzną moc?
rozwiń zwiń

Czytaj także

To był przełomowy rok na polskim rynku pracy?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 10:30
Obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, spadek bezrobocia, wyższa płaca minimalna oraz zmiany w programie "500 plus" - takie m.in. zmiany zaszły w 2017 roku w obszarze rynku pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń