Śmierć na służbie. Jak poradzić sobie po stracie męża?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 18:01
Ich mężowie pilnują bezpieczeństwa, chronią i bronią. Na co dzień stykają się z sytuacjami groźnymi, w każdej chwili mogą stracić zdrowie i życie.
Audio
  • Śmierć na służbie. Jak poradzić sobie po stracie męża? (Damska torebka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Joanna Molak, wdowa po antyterroryście, przyznała w radiowej Jedynce, że jeszcze jak jej mąż żył i wychodził codziennie do pracy, to ona nie miała obaw, że coś złego może się stać. Jak podkreśliła, małżeństwem byli od 19 lat, a od 17 mąż pracował w policji. Przyznała jednocześnie, że mąż nie opowiadał ze szczegółami o tym, co robi.

Psycholog dr Sabinie Zalewskiej mąż-policjant początkowo drobiazgowo relacjonował swój dzień, ale jej reakcja na te historie zniechęciła go do dalszych opowieści. - Niedawno pokazał mi album ze swojej szkółki. Wskazał osoby, które zginęły. Wówczas to do mnie dotarło, bo na co dzień nie dopuszcza się takich myśli - powiedziała.

Co się dzieje, gdy policjant zostaje ranny lub ginie na służbie? Czy jego rodzinna może liczyć na wsparcie? O tym w audycji "Damska torebka" opowiedziała Irena Zając, prezes Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Zapraszamy do wysłuchania całej "Damskiej torebki".

***

Tytuł audycji: "Damska torebka"

Prowadzi: Agata Puścikowska i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Goście: Joanna Molak (wdowa po antyterroryście), Irena Zając (prezes Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach) i dr Sabina Zalewska (psycholog, żona policjanta)

Data emisji: 13.01.2018

Godzina emisji: 16.10

kk/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Postanowienia noworoczne. Planujemy lepszych siebie

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 15:20
Mówi się, że na początku kolejnego roku należy coś zmienić w swoim życiu. Podobno aż 90 proc. Polaków robi postanowienia noworoczne. O tym co zrobić, by życzenia noworoczne się spełniły i czy jest to w ogóle możliwe rozmawialiśmy w "Życia rysach" z psycholog dr Sabiną Zalewską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orszak Trzech Maryi. Kobiety, które wcielały się rolę Matki Bożej

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2018 18:30
Tym razem do "Damskiej torebki" zawitały... Maryje: Maria Zajączkowska, Anna Krzyżowska, Urszula Sobiech. Wszystkie trzy w różnych latach odgrywały rolę Matki Bożej w warszawskich Orszakach Trzech Króli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Malując świętych mam wrażenie, że moja ręka jest prowadzona"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 14:00
- Wierzę w obcowanie śwętych. Wierzę w ich obecność w moim codziennym życiu. Myślę, że to z tego też może wynikać jakoś - powiedziała w radiowej Jedynce Julitta Biały.
rozwiń zwiń