Jak wychować mistrza?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 18:54
W każdym dziecku drzemie mistrz i co trzeba zrobić, by to mistrzostwo wydobyć i oszlifować je jak diament? I to nie wychować mistrza w sporcie, ale jakiejkolwiek dziedzinie.
Audio
  • Co zrobić, żeby mieć w domu mistrza? (Damska torebka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/jarmoluk

Teza, że sportowiec musi mieć talent do uprawiania pewnej dyscypliny - zdaniem Ivette Żółtowskiej-Darskiej nie jest prawdziwa, choćby na przykładzie piłki nożnej. - Jakikolwiek sport to jest talent w pewnym procencie, ale to przede wszystkim praca - zauważa autorka sportowych książek.

Jej zdaniem, sport i mistrz łączy się z kilkoma pojęciami, choćby takimi, jak chęć, pasja i praca. Aby wychować mistrza, u zawodnika musi być wytrwałość i odwaga. Precyzuje, że nie chodzi o odwagę, aby skoczyć z wysokiej skoczni, ale o odwagę przed publicznym występem, który jest dla młodego człowieka o wiele większym wyzwaniem niż trening.

Paweł Królikowski, ojciec pięciorga dzieci, uważa, że puchary na półce to nie wszystko i zadaje retoryczne pytanie "czym jest mistrzostwo?”. - Zachęcam do tego, żeby myśleć o tym, żeby  każdy dzień był takim mistrzostwem, że zwykłe osiągnięcia - fajnie zrobione śniadanie, dobra ocena w szkole, żeby zwykłe rzeczy codzienne miały wymiar takiego fajnego, udanego życia - mówi.

W audycji także wypowiedź Józefa Bobaka, na którego stoku w Zębie trenowali w dzieciństwie Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Jak nie przeszkadzać dzieciom w uprawianiu ich pasji i nie wejść w rolę rodzica-trenera? Posłuchaj nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Damska torebka"

Prowadzi: Agata Puścikowska

Goście: Ivette Żółtowska-Darska (autorka książek o mistrzach piłki nożnej), Paweł Królikowski (aktor)

Data emisji: 27.01.2018

Godzina emisji: 16.15

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwszy kontakt z wodą. Czy niemowlak może pływać?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 14:14
Domowe kąpiele to moment, w którym dziecko, w bliskim kontakcie ze swoim rodzicem, może nabrać poczucia bezpieczeństwa. Natomiast na basen można już przyjść z dzieckiem trzy-, czteromiesięcznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwolnienie z WF może zaowocować problemami w przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 11:00
Sprawność fizyczna polskich dzieci od 30 lat regularnie ulega pogorszeniu. Tymczasem brak aktywności fizycznej za młodu w późniejszym życiu może być powodem wielu problemów zdrowotnych, a także skrócenia życia. Czy są szanse, by młodzi Polacy polubili WF?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fitness dla młodych mam z dzieckiem w wózku

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 12:30
- Panuje stereotyp, że młoda mama nie musi ładnie wyglądać ani o siebie dbać, najważniejsze jest dziecko. A to nie jest dobre ani dla niej, ani dla męża czy dziecka - mówią instruktorki fitness.
rozwiń zwiń