X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak wychować mistrza?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 18:54
W każdym dziecku drzemie mistrz i co trzeba zrobić, by to mistrzostwo wydobyć i oszlifować je jak diament? I to nie wychować mistrza w sporcie, ale jakiejkolwiek dziedzinie.
Audio
  • Co zrobić, żeby mieć w domu mistrza? (Damska torebka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/jarmoluk

Teza, że sportowiec musi mieć talent do uprawiania pewnej dyscypliny - zdaniem Ivette Żółtowskiej-Darskiej nie jest prawdziwa, choćby na przykładzie piłki nożnej. - Jakikolwiek sport to jest talent w pewnym procencie, ale to przede wszystkim praca - zauważa autorka sportowych książek.

Jej zdaniem, sport i mistrz łączy się z kilkoma pojęciami, choćby takimi, jak chęć, pasja i praca. Aby wychować mistrza, u zawodnika musi być wytrwałość i odwaga. Precyzuje, że nie chodzi o odwagę, aby skoczyć z wysokiej skoczni, ale o odwagę przed publicznym występem, który jest dla młodego człowieka o wiele większym wyzwaniem niż trening.

Paweł Królikowski, ojciec pięciorga dzieci, uważa, że puchary na półce to nie wszystko i zadaje retoryczne pytanie "czym jest mistrzostwo?”. - Zachęcam do tego, żeby myśleć o tym, żeby  każdy dzień był takim mistrzostwem, że zwykłe osiągnięcia - fajnie zrobione śniadanie, dobra ocena w szkole, żeby zwykłe rzeczy codzienne miały wymiar takiego fajnego, udanego życia - mówi.

W audycji także wypowiedź Józefa Bobaka, na którego stoku w Zębie trenowali w dzieciństwie Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Jak nie przeszkadzać dzieciom w uprawianiu ich pasji i nie wejść w rolę rodzica-trenera? Posłuchaj nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Damska torebka"

Prowadzi: Agata Puścikowska

Goście: Ivette Żółtowska-Darska (autorka książek o mistrzach piłki nożnej), Paweł Królikowski (aktor)

Data emisji: 27.01.2018

Godzina emisji: 16.15

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwszy kontakt z wodą. Czy niemowlak może pływać?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 14:14
Domowe kąpiele to moment, w którym dziecko, w bliskim kontakcie ze swoim rodzicem, może nabrać poczucia bezpieczeństwa. Natomiast na basen można już przyjść z dzieckiem trzy-, czteromiesięcznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwolnienie z WF może zaowocować problemami w przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 11:00
Sprawność fizyczna polskich dzieci od 30 lat regularnie ulega pogorszeniu. Tymczasem brak aktywności fizycznej za młodu w późniejszym życiu może być powodem wielu problemów zdrowotnych, a także skrócenia życia. Czy są szanse, by młodzi Polacy polubili WF?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fitness dla młodych mam z dzieckiem w wózku

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 12:30
- Panuje stereotyp, że młoda mama nie musi ładnie wyglądać ani o siebie dbać, najważniejsze jest dziecko. A to nie jest dobre ani dla niej, ani dla męża czy dziecka - mówią instruktorki fitness.
rozwiń zwiń