X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielka historia wchodzi w życie każdego z nas

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 19:38
Jesteśmy nie tylko świadkami historii, ale także jej częścią.
Audio
  • Wielka historia wchodzi w życie każdego z nas (Damska torebka/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/kaboompics

Magdalena Zarzycka-Redwan urodziła się w więzieniu, jest córką Żołnierzy Wyklętych. Trzy dni temu w Pałacu Prezydenckim odebrała notę identyfikacyjną swojej mamy Stefanii. - Przez wiele lat musiałam ukrywać historię rodziny, by żyć - przyznała w audycji "Damska torebka" Magdalena Zarzycka-Redwan. - Na uroczystość w Pałacu Prezydenckim wzięłam wnuków po to, by poczuli klimat, jaki ja w sercu czułam - powiedziała.

Wielka historia weszła przebojem do domu aktora i reżysera Arkadiusza Głogowskiego. - Jak się sprowadziliśmy z małżonką do Warszawy, to potrzebowaliśmy gdzieś mieszkać. Chcieliśmy kupić dom z duszą. Trafiliśmy na piękny, zaniedbany dworek. Okazało się, że jakiś generał w nim mieszkał. Gdy już doszło do kupna, to się dowiedziałem, że to jest dom gen. Stefana Roweckiego ps. "Grot". Szczęka opadła - opowiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której goście radiowej Jedynki opowiedzieli, jak historie rodzinne i niespodziewane wydarzenia wpłynęły na ich losy i życiowe wybory.

***

Tytuł audycji: "Damska torebka"

Prowadzą: Agata Puścikowska i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Goście: Magdalena Zarzycka-Redwan (prezes Stowarzyszenia Dzieci Żołnierzy Wyklętych), Arkadiusz Głogowski (aktor i reżyser, miłośnik historii)

Data emisji: 3.02.2018

Godzina emisji: 16.20

abi/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nigdy nie jest za późno na odbicie się od dna

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 14:08
Pił, ćpał, bił i nienawidził. Młodość Piotra Plichty była przepełniona przemocą. Przez kilka lat staczał się, a do zagłady był tylko jeden krok.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wychować mistrza?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 18:54
W każdym dziecku drzemie mistrz i co trzeba zrobić, by to mistrzostwo wydobyć i oszlifować je jak diament? I to nie wychować mistrza w sporcie, ale jakiejkolwiek dziedzinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrygentka, która otwiera serca dzieci

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 12:56
- Kiedy muzyka przenika każdą część mojego ciała, kiedy dotyka mnie od stóp aż po czubek głowy, wtedy czuję się szczęśliwa i spełniona - mówi w audycji "Życia rysy" Anna Bednarska.
rozwiń zwiń