Wielka historia wchodzi w życie każdego z nas

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 19:38
Jesteśmy nie tylko świadkami historii, ale także jej częścią.
Audio
  • Wielka historia wchodzi w życie każdego z nas (Damska torebka/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/kaboompics

Magdalena Zarzycka-Redwan urodziła się w więzieniu, jest córką Żołnierzy Wyklętych. Trzy dni temu w Pałacu Prezydenckim odebrała notę identyfikacyjną swojej mamy Stefanii. - Przez wiele lat musiałam ukrywać historię rodziny, by żyć - przyznała w audycji "Damska torebka" Magdalena Zarzycka-Redwan. - Na uroczystość w Pałacu Prezydenckim wzięłam wnuków po to, by poczuli klimat, jaki ja w sercu czułam - powiedziała.

Wielka historia weszła przebojem do domu aktora i reżysera Arkadiusza Głogowskiego. - Jak się sprowadziliśmy z małżonką do Warszawy, to potrzebowaliśmy gdzieś mieszkać. Chcieliśmy kupić dom z duszą. Trafiliśmy na piękny, zaniedbany dworek. Okazało się, że jakiś generał w nim mieszkał. Gdy już doszło do kupna, to się dowiedziałem, że to jest dom gen. Stefana Roweckiego ps. "Grot". Szczęka opadła - opowiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której goście radiowej Jedynki opowiedzieli, jak historie rodzinne i niespodziewane wydarzenia wpłynęły na ich losy i życiowe wybory.

***

Tytuł audycji: "Damska torebka"

Prowadzą: Agata Puścikowska i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Goście: Magdalena Zarzycka-Redwan (prezes Stowarzyszenia Dzieci Żołnierzy Wyklętych), Arkadiusz Głogowski (aktor i reżyser, miłośnik historii)

Data emisji: 3.02.2018

Godzina emisji: 16.20

abi/kk

Czytaj także

Nigdy nie jest za późno na odbicie się od dna

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 14:08
Pił, ćpał, bił i nienawidził. Młodość Piotra Plichty była przepełniona przemocą. Przez kilka lat staczał się, a do zagłady był tylko jeden krok.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wychować mistrza?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 18:54
W każdym dziecku drzemie mistrz i co trzeba zrobić, by to mistrzostwo wydobyć i oszlifować je jak diament? I to nie wychować mistrza w sporcie, ale jakiejkolwiek dziedzinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrygentka, która otwiera serca dzieci

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 12:56
- Kiedy muzyka przenika każdą część mojego ciała, kiedy dotyka mnie od stóp aż po czubek głowy, wtedy czuję się szczęśliwa i spełniona - mówi w audycji "Życia rysy" Anna Bednarska.
rozwiń zwiń