X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Osoby niepełnosprawne są wyjątkowymi twórcami sztuki

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 18:06
Bardzo często nie wiemy, jakie cuda wychodzą z serca i umysłu osób, które nie są w pełni sprawne i mają wyrobioną wrażliwość. O sztuce w wykonaniu osób niepełnosprawnych w "Damskiej torebce" mówiły Paulina Gruszecka i Katarzyna Nowak, dziewczyny z niepełnosprawnościami, laureatki Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
Audio
  • Śpiewają, malują, piszą, tańczą - często na najwyższym poziomie (Damska torebka/Jedynka)
Osoby niepełnosprawne tworzą nieograniczoną sztukę, mimo że teoretycznie żyją w świecie pełnym barier
Osoby niepełnosprawne tworzą nieograniczoną sztukę, mimo że teoretycznie żyją w świecie pełnym barierFoto: Shutterstock

Panie opowiedziały o tym, jak, mimo niepełnosprawności, realizują swoje powołanie do działania w imię kultury oraz o tym, w którym momencie życia odkryły, że są uzdolnione artystycznie.

-  W moim przypadku wyszło to bardzo naturalnie, tak jak to u dzieci. Im byłam starsza, tym różne pasje się kształtowały. Jeszcze w podstawówce zaczęłam śpiewać. Wychodziło mi to różnie, ale wiedziałam już, ze jest to kierunek, w którym chcę podążać. Na co dzień byłam wstydliwa, a na scenie pokazywałam zawsze taką część swojej osobowości, którą znałam tylko ja - powiedziała Paulina Gruszecka.

- Talent we mnie odkryła moja starsza siostra, która gra na flecie poprzecznym. Kiedyś, podczas przygotowywania się na jakiś egzamin teoretyczny, bawiła się ze mną w zgadywankę różnych dźwięków i wyklaskiwanie rytmu. Oznajmiła moim rodzicom, że wygląda na to, że mam talent muzyczny i warto tego we mnie nie zmarnować – wspominała Katarzyna Nowak.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której połączyliśmy się telefonicznie z Małgorzatą Płonką, mamą niepełnosprawnego Grzegorza zwanego Fortepianowym Nikiforem, chłopaka uzdolnionego muzycznie, który ze słuchu nauczył się grać "Sonatę Księżycową".

***

Tytuł audycji: "Damska torebka"

Prowadzą: Mira Jankowska i Agata Puścikowska

Goście: Paulina Gruszecka (muzyk, laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, cierpiąca na rdzeniowy zanik mięśni), Katarzyna Nowak (laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, baśnioterapeutka, osoba niewidoma), Małgorzata Płonka (mama niepełnosprawnego pianisty)

Data emisji: 17.03.2018

Godzina emisji: 16.10

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Płk. Waldemar Nowakowski: dla mnie wojna skończyła się w 1989 roku

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 14:14
- Chińskie przekleństwo mówi: "obyś żył w ciekawych czasach". Mnie się to udało, od początku do końca. Czasy były dla mnie aż za ciekawe - powiedział w radiowej Jedynce płk. Waldemar Nowakowski ps. Gacek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Badajmy się. To naprawdę dużo daje!

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 17:21
Od kilku lat 8 marca jest kojarzony nie tylko z Dniem Kobiet, ale również z dniem profilaktyki chorób kobiecych. W tym czasie w wielu miejscach można zrobić bezpłatną cytologię lub mammografię, a o potrzebie takich badań wie coraz więcej pań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O marzeniu, które ukształtowało całe życie...

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 11:30
- Tak się właściwie złożyło, że wszystko co teraz robię, jest owocem tego, co działo się w 1989 roku - mówi w audycji "Życia rysy" Karolina Olczedajewska-Witek, która reprezentowała wówczas Polskę na międzynarodowym festiwalu piosenki dziecięcej Zecchino d’Oro. Miała wtedy 5 lat. 
rozwiń zwiń