X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielka Sobota. Czas patrzenia w otchłań

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 17:15
W dzień przed niedzielą wielkanocną w centrum zainteresowania wielu z nas jest święconka - barwne pisanki, udekorowane koszyczki, kurczaczki i zajączki. Jednak dla chrześcijan jest to przede wszystkim czas refleksji, w Wielką Sobotę Jezus "zstąpił do otchłani". Czym ona jest?
Audio
  • Wielka Sobota - czas refleksji (Damska torebka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay (domena publiczna)

Dr Monika Waluś, teolog, przyznaje, że sama nie ma pojęcia, czym jest biblijna otchłań, do której Jezus - według tekstu Ewangelii - udał się po swojej śmierci. - Żaden człowiek tam nie był, a jak był, to nie wrócił. Wielu teologów zastanawiało się nad tym, dlaczego Jezus umiera i zstępuje do otchłani, i właściwie gdzie on jest. Uczniowie przerażeni, matka cierpi, pobyt w otchłani musiał być bardzo ważny, skoro tyle trwał - mówi dr Waluś. - My lubimy takie rozwiązania, jak na filmach, jest katastrofa, ale następuje happy end. Tu szczęśliwe zakończenie też nastąpiło, ale nie od razu - wyjaśnia.

Prowadzące audycje zwracają uwagę, że otchłań można również interpretować w bardziej ludzkim wymiarze jako życiowy kryzys, traumatyczne doświadczenie. Do studia zaprosiły aktora Alana Andersza, który sześć lat temu przeżył poważny wypadek. - Byłem w jakiejś ciemni, niewiele pamiętam z tej mojej otchłani, wiem, że nagle z niej wyszedłem - mówi Alan. Opowiada też o momencie wybudzenia ze śpiączki i odbudowie "świata, który runął". - Jeśli przez długi czas pada ci na głowę, musisz nauczyć się tańczyć w deszczu - przekonuje.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Agata Puścikowska

Goście: Alanem Anderszem (aktor), dr Monika Waluś (teolog)

Data emisji: 31.03.2018

Godzina emisji: 16.00

mg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmartwychwstanie opisywano jeszcze przed Jezusem

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2015 10:52
Idea pośmiertnego powrotu do świata żywych nie była obca pogańskiej tradycji przedchrześcijańskiej i to zarówno w warstwie mitycznej, jak i w opowieściach o losach konkretnych ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim był Jezus, kim jest dla nas dzisiaj?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 18:37
Tego dnia, niemal 2 tys. lat temu, w 33 roku ery liczonej od jego narodzin, wypowiedział swoje słowa "Dokonało się" i skonał na krzyżu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cała prawda o życiu w zakonie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 15:50
Jak wygląda prawdziwe życie w zakonie? Czym jest powołanie? Dlaczego zakonnice odchodzą ze zgromadzeń? - To nie jest tak, że jesteśmy sklonowane, że wszystkie jesteśmy takie same - mówi matka Jolanta Olech.
rozwiń zwiń