X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Emerytury dla matek z czwórką dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 18:00
Czy to dobry pomysł, by matki pracujące w domu i wychowujące minimum czworo dzieci otrzymywały emerytury? Czy praca kobiety w domu jest wyborem czy koniecznością? Jaką ma wartość? Czy jest właściwie oceniana i doceniana? 
Audio
  • Emerytury dla matek z czwórką dzieci? (Damska torebka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Monkey Business Images/Shutterstock.com

Propozycję rządu "Mama Plus" przedstawił podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości premier Mateusz Morawiecki. Założenie jest takie, że każda kobieta, która urodzi i wychowa przynajmniej czwórkę dzieci, zdobędzie prawo do emerytury minimalnej. Dziś to 1029,80 zł brutto.

Zdaniem mecenas Katarzyny Łodygowskiej znanej, jako Matka Prawnik i zajmującej się prawami kobiet, pomysł jest bardzo dobry. - Stanowiłoby to chociaż minimalne docenienie mam, które zdecydowały, że chcą tak a nie inaczej przeżyć swoje życie - podkreśla gość "Damskiej torebki". 

Socjolog Anna Andrzejewska, specjalistka do spraw problematyki rodzinnej, przypomina, że  w latach 90. Gary Becker dostał Nobla za nowatorską wycenę prac domowych. - Wycenił on, że prace domowe stanowią 30 proc. PKB - mówi gość Jedynki. - Te badania nie przebiły się myślę dlatego, że łatwiej jest mówić, że kobieta w domu nie pracuje. Najwyższa pora, żeby praca mamy została doceniona - dodaje. 

Czy państwo stać na program Mama Plus? - Stać. Przy programie 500 Plus też były obawy, a okazało się, że jest to do zrobienia. Tego typu programy dają kobiecie wybór - mówi ekonomistka i autorka książki "Mama w pracy" Joanna Paciorek.

Kto jest przeciwny emeryturom dla matek pracujących w domach? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Agata Puścikowska i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Goście: Anna Andrzejewska (socjolog, specjalistka do spraw problematyki rodzinnej, współzałożycielka Związku Dużych Rodzin Trzy Plus), Joanna Paciorek (ekonomistka, autorka książki "Mama w pracy", Fundacja Świętego Mikołaja) oraz mec. Katarzyna Łodygowska (znana jako Matka Prawnik - zajmująca się prawami kobiet)

Data emisji: 21.04.2018

Godzina emisji: 16.10

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak nauczyć młodego człowieka mądrego korzystania z mediów?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 10:07
Czy istnieją media przyjazne dzieciom? Jeśli tak - w jaki sposób z nich korzystać, by wspierać rozwój najmłodszych, a nie go zaburzać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecko w świecie mediów. Jak wyznaczyć granice?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 17:40
Internet, gry, aplikacje na telefon, filmy i programy, czasopisma - obecnie już od najmłodszych lat otoczeni jesteśmy przez media. Jak zdrowodawkować je dzieciom?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka dzieci , kryzys zawodowy i... sukces na rynku księgarskim

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 09:34
- Wierzę w to, że jeśli sytuacja jest zakręcona i pozornie bez wyjścia, to nagle okazuje się, że prowadzi ona do czegoś lepszego, niż było na początku. Mi się taka sytuacja wydarzyła - powiedziała w radiowej Jedynce Justyna Bednarek.
rozwiń zwiń