Kobieto, rusz się! Bo ruch to zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 17:00
W zdrowym ciele zdrowy duch, więc czas porzucić wymówki i zacząć uprawiać sport! Chcieć to móc, a w "Damskiej torebce" udowodniła to mama 14 dzieci, która biega w maratonach!
Audio
  • Trenerki i miłośniczki sportu radzą, jak rozpocząć aktywność fizyczną (Damska torebka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Rido

Trwający dziś Piknik Naukowy przebiega pod hasłem "ruch", dlatego specjalne wydanie audycji poświęcone było aktywności fizycznej kobiet. Nasze plenerowe studio odwiedziła m.in. Małgorzata Bednarek - socjolog, mama 14 dzieci i biegaczka. Jak znalazła czas na sport?

- Dzieci w pewnym momencie dorastają i ten czas się znajduje. Ja kiedyś wpadłam na pomysł maratonu i starałam się znaleźć czas na jego realizację. Dużo wcześniej, w szkole, biegałam i cały czas to za mną chodziło - wyjaśnia Małgorzata Bednarek.

W audycji także mini-trening chodzenia z kijkami w wykonaniu Marty Radomskiej, trenerki Polskiej Federacji Nordic Walking, która - jak przyznaje - swoją przygodę z tym sportem rozpoczęła od... śmiania się z ludzi, którzy go uprawiają! A teraz przyznaje, że jest zakochana w tej aktywności.

Gościem "Damskiej torebki" była też Martyna Rapp, trenerka fitness, wielokrotna miss fitness Polski, II wicemiss fitness Europy i świata.

Jak zmotywować się do ćwiczeń? Czy w rozpoczęciu treningów pomagają najnowsze gadżety technologiczne lub modne stroje sportowe? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Agata Puścikowska

Goście: Marta Radomska (trenerka Polskiej Federacji Nordic Walking), Martyna Rapp (trenerka fitness, wielokrotna miss fitness Polski, II wicemiss fitness Europy i świata), Małgorzata Bednarek (socjolog, mama 14 dzieci biegająca maratony)

Data emisji: 9.06.2018

Godzina emisji: 16.12

mg/ac

Czytaj także

Polki niezadowolone ze swojego wyglądu

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 13:30
Jak wynika z badań przeprowadzonych na zamówienie jednego z producentów soków owocowych, tylko co piąta Polka jest zadowolona ze swojego wyglądu! W "Damskiej torebce" próbujemy dociec, skąd bierze się tak niska samoocena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pogodzić macierzyństwo z pracą? Nie dążmy do ideału

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 13:00
- Książka jest o tym, że staramy się być idealne, choć się nie da, i że warto podejść do tego z humorem - mówi Joanna Paciorek, autorka książki "Mama w pracy", pracująca zawodowo mama czwórki dzieci.
rozwiń zwiń