X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Narodowe Centrum Nauki zaspokaja ciekawość uczonych od 5 lat

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 17:33
W ramach reformy nauki z 2010 roku powołano Narodowe Centrum Nauki – instytucję, która finansuje badania podstawowe, czyli prace zmierzające przede wszystkim do zdobycia nowej wiedzy o podstawach zjawisk, procesów społecznych i kulturowych…
Audio
  • Narodowe Centrum Nauki działa od 5 lat (Eureka/Jedynka)
- W badaniach podstawowych uczony kieruje się ciekawością. Czasem mówi się na nie blue sky reaserch, czyli że patrzymy w niebo i staramy się wymyślić coś nowego - mówi prof. Michał Karoński
- W badaniach podstawowych uczony kieruje się ciekawością. Czasem mówi się na nie "blue sky reaserch", czyli że patrzymy w niebo i staramy się wymyślić coś nowego - mówi prof. Michał KarońskiFoto: pixabay.com/domena publiczna

Centrum rozpoczęło swoją działalność w 2011 roku w Krakowie, co już na samym początku wzbudziło pewne kontrowersje… O programach realizowanych w NCN, o tym, co udało się osiągnąć w ciągu tych 5 lat, jakie są efekty pracy Centrum, jaki jest poziom projektów badawczych składanych przez polskich uczonych oraz planach i zamierzeniach opowiedzieli pracownicy NCN.

A bardzo ciekawy projekt realizowany dzięki środkom uzyskanym z Narodowego Centrum Nauki przedstawił dr Paweł Rutkowski z Uniwersytetu Warszawskiego, który stworzył pierwszą w Polsce Pracownię Lingwistyki Migowej przy Wydziale Polonistyki UW i prowadzi badania nad Polskim Językiem Migowym, który jest naturalnym sposobem komunikacji osób niesłyszących.

Nasi goście przedstawili także swoje poglądy na znaczenie badań podstawowych dla edukacji, rozwoju cywilizacji i kultury.

***

Tytuł audycji: Wieczór odkrywców w paśmie Eureka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Goście: prof. Zbigniew Błocki (dyrektor NCN), prof. Michał Karoński (przewodniczący Rady NCN), prof. dr Paweł Rutkowski z Uniwersytetu Warszawskiego

Data emisji: 7.03.2016

Godzina emisji: 20.13

asz/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy pieniądze uleczą naukę? Przyszłość polskich uczelni

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 03:11
- Sektor wiedzy to przyszłość nowoczesnej Polski i od stopnia jego rozwoju zależy dynamika modernizacji kraju, konkurencyjność gospodarki i jego pozycja - mówi inżynier elektronik prof. Jerzy Woźnicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół, który bada tajemnice mikro- i nanoświatów

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 15:25
- Moją ambicją było stworzenie środowiska badawczego - mówi prof. Teodor Gotszalk, laureat programów TEAM i MISTRZ Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

AMD a odmładzanie komórek siatkówki

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 12:16
Zwyrodnienie plamki żółtej to obecnie najpowszechniejsza choroba siatkówki oka i najczęstsza przyczyna utraty widzenia osób po 60. roku życia. Jeszcze do niedawna nie można było jej wyleczyć we wczesnym stadium.
rozwiń zwiń