X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przepis na zdrowe serce: dieta i ruch!

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 10:10
Kardiolodzy z Europy i Stanów Zjednoczonych w marcu spotkali się na kongresie i przedstawili najnowsze osiągnięcia w kardiologii interwencyjnej. Zza oceanu wrócił właśnie prof. dr hab. n. med. Adam Witkowski.
Audio
  • Prof. Adam Witkowski o najnowszych osiągnięciach kardiologii (Eureka/Jedynka)
Osiągnięcia polskich kardiologów nie ustępują sukcesom zachodnich ekspertów
Osiągnięcia polskich kardiologów nie ustępują sukcesom zachodnich ekspertówFoto: Glow Images/East News

Kardiologia interwencyjna zajmuje się leczeniem serca bez otwierania klatki piersiowej. Ale prof. Witkowski przekonuje, że wielu interwencji można uniknąć lub je opóźnić, jeśli prowadzimy zdrowy styl życia.

- Nasze serce nie lubi palenia, bezruchu i objadania się. Tego wszystkiego należy unikać. Jeżeli nie będziemy jedli ciężkich potraw ani żywili się w fast foodach, to nawet jeśli mamy predyspozycje genetyczne, spowolnimy rozwój miażdżycy - zapewnia.

Podczas audycji wróciliśmy też do początków polskiej szkoły stworzonej przez prof. Zbigniewa Religę i sprawdziliśmy, jak dziś w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu leczy się wrodzone wady serca u dorosłych, ale i u małych dzieci. Dowiedzieliśmy się również, na jakim etapie są obecnie prace nad sztucznym sercem.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: prof. dr hab. n. med. Adam Witkowski (Kierownik Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej w Instytucie Kardiologii w Warszawie)

Data emisji: 18.03.2015

Godzina emisji: 20.14

mg/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemnice medycyny. Jak obniżyć wiek serca?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 03:41
- Niezależnie od wieku, codzienny ruch jest podstawą do tego, by obniżyć wiek serca, czyli ryzyko przedwczesnego zawału lub udaru mózgu - mówi lekarz prof. Tomasz Zdrojewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrowotne grzechy Polaków. Jakich leków nie łączyć?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 23:30
Niektóre z przyjmowanych przez nas leków mogą się wykluczać. - Jednoczesne przyjmowanie antybiotyku i tabletek antykoncepcyjnych może doprowadzić do niepożądanej ciąży - mówi farmakolog, dr hab. Maria Rutkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrowie dzieci. Małe serce - duży problem

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 18:11
- Od 20. tygodnia ciąży podczas każdego badania ultrasonograficznego lekarz położnik ma obowiązek obejrzeć serce nienarodzonego dziecka - mówi prof. Joanna Szymkiewicz-Dangel z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
rozwiń zwiń